Hladina řeky Bělé se zvedla především v Mikulovicích. Voda protékající splavem nepříjemně hučela. „Nelíbí se mi to, ale doufám, že povodně už nikdy nezažiju,“ řekla paní Zdena při sledování hladiny Bělé.

Hladiny řek pečlivě sledoval Milan Sedlák, vedoucí odboru životního prostředí města Jeseníku.

„Řeka Bělá v Mikulovicích měla v devět hodin ráno 164 centimetrů, což je šest centimetrů pod prvním stupněm. Vidnávka dosáhla 129 centimetrů. Limit pro první povodňový stupeň je na tomto toku o centimetr výše,“ informoval v pondělí ráno Sedlák.

Déšť ale neustával, kolem poledne, kdy voda kulminovala, dosáhl stav toků prvního stupně povodňové aktivity. To ale bylo maximum.

„Není to nic alarmujícího. Jde jen o stav bdělosti a srážky ustávají. Fronta, kterou nám meteorologové o víkendu vyhrožovali, už je za námi. Intenzivní srážky už skončily a jdou na Polsko,“ uklidňoval situaci Sedlák.

„Stačí se podívat na oblohu nebo na informace z meteorologického radaru. Chtěl bych občany uklidnit. Předpovědi jsou příznivé. Situace z loňského roku, kdy jsme se dostali až na třetí stupeň, se rozhodně opakovat nebude,“ dodal Milan Sedlák.