„Na Ovčárně se nyní teplota pohybuje kolem nuly a sněží, přes noc napadlo pět centimetrů. Panuje tady ale velká mlha, viditelnost je do padesáti metrů," uvedl dispečer Horské služby Jeseníky Jiří Hejtmánek. Sněhová pokrývka na Ovčárně přesáhla výšku metru. Lyžování na kvalitním povrchu ale nabízejí i ostatní střediska.

Zraněných lyžařů je ale o něco méně. „Před dvěma týdny jsme zasahovali například v Karlově u sedmi až devíti úrazů denně, nyní je jich mezi dvěma až třemi," doplnil Jiří Hejtmánek.

Podle provozovatelů je však lyžařů stále dost a s návštěvností jsou spokojeni. „Myslím si, že tento týden je nejsilnější z jarních prázdnin. Panuje tady i nadále zimní počasí, sněží a teplota je jeden stupeň nad nulou. Na sjezdovkách máme nyní kolem čtyřiceti centimetrů sněhu," konstatoval majitel areálu Proskil v Branné Rostislav Procházka, který doufá, že lyžařskou sezonu ukončí až po velikonočních svátcích.

Dobře upravené svahy najdou lyžaři také v Karlově. Na sjezdovkách lyžařských středisek v karlovském údolí leží 50 až 70 centimetrů sněhu. „Přes den teploty stoupají nad bod mrazu, lyžuje se na pomalejším mokrém sněhu a sjezdovky s přibývajícím časem měknou. Ale stále dokážeme nabídnout dobrý lyžařský zážitek," uvedl šéf Ski areálu Myšák Jaroslav Lukeš.

Vzhledem k tomu, že horští záchranáři avizovali zvýšení stupně lavinového nebezpečí, lidé by měli být při pohybu v terénu obezřetní. Lavinové katastry leží v Jeseníkách mimo vyznačené trasy, návštěvníky na nebezpečí lavin navíc upozorňují cedule. Výstraha se týká lokalit Velký a Malý Kotel, žleby vrcholu Kamzičník, Červené hory a žleb u pramene Moravy v oblasti Králického Sněžníku.