„V Jeseníkách nyní leží nyní ve výšce 1300 metrů nad mořem 110 centimetrů sněhu. Hřeben je sfoukaný a zledovatělý, tam je do půl metru sněhu. Lyžařské podmínky jsou všude výborné," řekl dispečer Horské služby Jeseníky Jaroslav Tejnský.

Také běžkaři najdou kilometry upravených tras.

„Magistrála ve vyšších polohách je upravená, přírodní sníh je perfektní. Ale dobré podmínky jsou i níže, například kolem Karlova, Malé Morávky či Paprsku," doplnil Jaroslav Tejnský.

Na víkend se lákají návštěvníky například v areálu Myšák v Karlově, kde připravují speciální valentýnský program. Lyžaři mohou ochutnat italské zákusky a podívat se na barmanskou show.

Lyžařské areály zapojené do jednotného odbavovacího systému nabízí v údolí Karlova pod Pradědem lyžování na více než sedmi kilometrech sjezdovek.

„Všechna parkoviště v údolí navíc o víkendech spojuje bezplatný skibus, který jezdí od 10 do 16 hodin ve dvacetiminutových intervalech," informoval vedoucí střediska Myšák Jaroslav Lukeš.

Výborné podmínky hlásí i velké středisko K3Sport v Koutech nad Desnou. „Vše je otevřeno kromě Medvědí sjezdovky, dáváme přednost kvalitnímu vysněžení dvou páteřních sjezdovek. Na sjezdovkách leží kolem 80 centimetrů sněhu. Máme už také upraveno osmačtyřicet kilometrů běžeckých tras," uvedl ředitel areálu Petr Marek. I když na sjezdovkách v Koutech se denně pohybovalo kolem patnácti stovek lyžařů, největší návštěvnost se na horách očekává od 22. února, kdy mají prázdniny Brňané.

V Jeseníkách stále platí třetí stupeň lavinového nebezpečí, který představuje značné riziko. Lavinové katastry leží v Jeseníkách mimo vyznačené trasy, návštěvníky na nebezpečí lavin navíc upozorňují cedule.