Pátrání se rozjelo poté, co člen horské služby našel kousek od horské chaty na Švýcárně opuštěný batoh. Nebyly v něm sice žádné doklady, ale uvnitř byly materiály s konkrétním jménem a odkazem na neziskovou organizaci z Jeseníku. Její pracovnice pak zalarmovala policii.

„Zatímco pracovníci horské služby prohledali možnou horskou trasu, jeseničtí policisté nejprve zamířili k bydlišti pohřešovaného, kde vyzváněl jeho mobilní telefon. Protože zde byla obava o život a zdraví muže, vstoupili do bytu. Zde našli kromě telefonu také hodinky a peněženku i s doklady,“ uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Poté začaly běžné prověrky v nemocnicích, restauracích, na autobusových a vlakových zastávkách, u kamarádů a v místech, která muž často navštěvoval.

Praděd je dominantou Jeseníků a turistický magnet. Ilustrační foto
Technici na Pradědu nainstalovali 5G vysílač. Internet v mobilu zrychlí

Protože zde byla možnost, že muž mohl z hor sejít i do jiného okresu, byli o pomoc požádání i policisté z Velkých Losin, Vrbna pod Pradědem Rýmařova, Bruntálu a Krnova.

„Naštěstí po necelých dvou hodinách mohlo být pátrání ukončeno. Muž se ve zdraví vrátil po dvou dnech turistiky domů. Na túru vyrazil z Ramzové po trase přes Šerák, Keprník, Červenohorské sedlo ve směru k Pradědu. To, že někde na trase nechal batoh, si všiml až po několika kilometrech a už se mu prý nechtělo vracet. U sebe neměl ani telefon, aby někomu dal vědět, že je v pořádku. Ten den došel pěšky do Koutů pod Desnou a zpátky přijel autobusem,“ přiblížila policejní mluvčí šťastná konec rozsáhlé akce.