Nadále ovšem platí 3. stupeň lavinového nebezpečí. Návštěvníci hor by také měli počítat s mrazivými teplotami.

„Máme od metru do dvou metrů prachového sněhu, podmínky k lyžařským sportům jsou výborné. Všechny lyžařské areály jsou v provozu bez problémů, nejsou ani žádné nástrahy jako například ledové plotny,“ řekl náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

Lyžaři by měli počítat s tím, že sportovní areály budou o víkendu zaplněné. „O víkendech máme velmi dobrou návštěvnost, míří k nám tisíce lyžařů. Zatím všechny parkovací plochy postačují, odhrnujeme z nich sníh každý den. Jen je poněkud problém s neukázněnými řidiči, kteří parkují na autobusových zastávkách, většinou jde o motoristy z Polska,“ uvedl ředitel areálu v Koutech nad Desnou Petr Marek.

Podmínky jsou podle něj výborné i pro běžkaře. Trasy jsou upravené například v okolí Paprsku, z Červenohorského sedla na Švýcárnu a na druhou stranu na Vřesovou Studánku, ale i v okolí Pradědu, Ovčárny, Karlova a Skřítku. Běžkaři si mohou také vybrat z upravených okruhů, které vedou od horní stanice lanovky v kouteckém areálu.

V Jeseníkách i nadále platí třetí lavinový stupeň. Podle horských záchranářů to znamená značné nebezpečí. Nedoporučují proto lidem vstup do volného terénu nebo mimo značené turistické cesty.