V noci na čtvrtek spadne v oblasti Jeseníků a Králického Sněžníku 40 až 60 milimetrů srážek.

Voda v korytech potoků a řek se bude zvedat na první, případně i druhý stupeň.

„Hranice sněžení by měla kolísat nejpravděpodobněji kolem nadmořské výšky 1000 metrů nad mořem, pod touto hranicí bude vydatně pršet. V horské oblasti bude při vydatnějších dešťových srážkách a teplotě nad 0 °C docházet k postupnému odtávání sněhové pokrývky a tedy vzestupu hladin a průtoků jednotlivých toků,“ upozorňuje dnes Český hydrometeorologický ústav.

Od středečního večera tak bude docházet k postupným vzestupům hladin na tocích odvodňujících Jeseníky a Králický Sněžník.

Rozhledna na Biskupské kupě u Zlatých Hor.
Nejstarší rozhlednu v Jeseníkách čeká velká oprava

Hladiny se zvednou i níže

V povodí horní Moravy a Bělé mohou být během noci na čtvrtek dosaženy 1. stupně povodňové aktivity, ojediněle mohou hladiny vystoupat na 2. stupeň.

„Vlivem dotoku budou hladiny toků stoupat i ve svých nižších úsecích a ani zde není vyloučeno dosažení povodňového stupně,“ sdělil ČHMÚ.

V průběhu čtvrtka srážková činnost nad Jeseníky částečně zeslábne a hranice sněžení krátkodobě poklesne. Rychlost odtávání sněhové pokrývky se přechodně zpomalí.

„V noci na pátek a během pátku se předpokládá další frontální vlna, která přinese do oblasti opět trvalé srážky,“ upozornil ČHMÚ.

Silnice I/11 v katastru obce Olšany na Šumpersku - nejhorší nová nehodová lokalita za rok 2016
Rizikové silnice: kde je nejkritičtější místo v Olomouckém kraji?