„V horách nyní leží od 60 do 110 centimetrů přírodního sněhu. Ideální podmínky jsou pro běžecké i sjezdové lyžování. Všechny areály jsou v provozu. Běžkaři však musejí počítat s tím, že jde o prachový sníh a stopy nejdou ideálně upravit. V Jeseníkách navíc jsou stále sněhové přeháňky," řekl náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

Do Jeseníků je možné také zamířit za zábavou. Karneval na lyžích se koná v sobotu v areálu Kareš v Koutech nad Desnou. Rej masek začne ve 13 hodin, na 17 hodin je připraven ohňostroj. Lyžování bude navíc za poloviční ceny.

„Na svahu budou kromě sněžného baru připraveny také zabíjačkové speciality, celodenní diskotéka i koupání v sudu," řekl majitel areálu Tomáš Kareš. Rodinné závody pro veřejnost se zase konají v neděli ve středisku Klepáčov. Skiareál Kouty nad Desnou návštěvníkům nabídne testování lyží značky Nordica zdarma. V Karlově v areálu Klobouk lyžaři mohou užívat novou dvousedačkovou lanovku. „Areál získal všechna potřebná povolení pro provoz nové dvousedačkové lanovky a po rozsáhlé rekonstrukci se otevírá veřejnosti," sdělil Boris Keka ze střediska Ski Karlov.

Horští záchranáři zvýšili také stupeň lavinového nebezpečí, v Jeseníkách nyní platí třetí stupeň. Návštěvníci hor musejí počítat také s tím, že v Jeseníkách panuje mrazivé počasí a teploty se drží i přes den kolem pěti stupňů pod nulou.