Dosavadní starosta Josef Langer a místostarosta Pavel Cimala odstoupili ze svých funkcí i pozice zastupitelů, stejně jako Jan Langer. Na mandát zastupitele rezignovali i všichni jejich náhradníci, obecní parlament tak zůstává šestičlenný.

„Neměl jsem podporu zastupitelů, i jedna zastupitelka z naší kandidátky se přidala na druhou stranu,“ řekl Josef Langer. Hovoří i o snahách o kriminalizaci kroků, které ve funkci musel učinit rychle.

„Já už chci mít klid, potřebuji se ze všeho dostat a zachovat si zdraví,“ poznamenal.

Řada problémů

V Jindřichově v posledních měsících vyvstalo několik problémů. Jedním z nich jsou záležitosti okolo obecní společnosti Jindřichovská obchodní, která prochází likvidací.

„Nyní jsem měla možnost nahlédnout do účetnictví a jsem v šoku. Účetnictví je v příšerném stavu. Nevím, jestli ho dá někdo dohromady,“ řekla auditorka Pavla Frkalová, která zároveň upozornila na špatnou spolupráci ze strany bývalého starosty.

Dalším z problémových bodů jsou nejasnosti okolo zakázky na rekonstrukci chodníku před panelovými domy ve směru na osadu Labe.

Nový starosta Martin Navrátil předpokládá, že řešení problémů v Jindřichovské obchodní bude během na dlouhou trať.

Špatná komunikace

Z debaty na zastupitelstvu vyplynulo, že největším problémem mezi bývalým vedením obce a zastupiteli byla špatná komunikace.

„Nechci házet na bývalého pana starostu špínu, už jen proto, že tu není a nemůže se bránit. V určitých věcech dokázal lidem vyjít vstříc, ale nedokázal s námi komunikovat. Když se jej zastupitelé na něco zeptali, nebyl schopen jim to vysvětlit. A to je špatně. Skoro jako kdyby před některými věcmi strkal hlavu do písku,“ popsal Martin Navrátil.

Podle bývalého starosty komunikace vázla od začátku aktuálního volebního období. „S opozicí se nešlo na ničem domluvit,“ poznamenal.

Nové vedení obce zvolila šestice zbývajících zastupitelů jednohlasně.

„Jsou to jediní dva lidé, kteří zůstali z kandidátky pana starosty nebo mu pomáhali a hlasovali s ním. Oni sami navrhli, že by chtěli to, co se udělalo špatně, napravit. Dali jsme jim šanci, ať ukáží, co dokáží. My jim budeme pomáhat,“ objasnil zastupitel Jaroslav Šimek.

Jindřichov má přes dvanáct stovek obyvatel a v posledních letech hospodaří s rozpočtem okolo pětadvaceti milionů korun.