„Protože se jedná o rok a nějaký měsíc, volba padla na mě. Domluvili jsme se, že zvolíme dva místostarosty, kterým rozdělíme dostavadní plat místostarosty. Rozpočet tak nezatížíme. Museli jsme to udělat tak, abychom byli zastupitelní. Mám firmu, kterou buduji dvacet let. Neměl jsem ambice dělat starostu a vzdát se svého podnikání. Zároveň jsem ale nechtěl nechat kolegy zastupitele na holičkách. Museli by odejít ze své práce a nikdo by jim nezaručil, že se do ní budou moci vrátit,“ okomentoval své zvolení Radek Schwarzer.

Dosavadní starosta Jindřichova Martin Navrátil a místostarostka Lenka Geistová na své funkce rezignovali.

„Bylo to z osobních důvodů,“ řekla Lenka Geistová. Martin Navrátil nechtěl okolnosti svého odchodu komentovat. Oba zůstávají řadovými zastupiteli.

Ještě před složením funkce podal bývalý starosta dvojici trestních oznámení na neznámého pachatele.

„Jedno je v souvislosti s neoprávěnou výplatou mezd a odměn v rámci projektu Propustné zaměstnávání Jindřichov, druhé v souvislosti se zaúčtováním hotovostních výběrů v rámci hospodaření obce,“ přiblížil nový místostarosta Jindřichova.

Fungování obce se potýká s problémy několik let. Obecní úřad má nyní projít personálním auditem. Jmenován byl rovněž nový likvidátor Jindřichovské obchodní. Obecní firma byla zrušena v roce 2017, dodnes se však nepodařilo dořešit její likvidaci.

Po volbách v roce 2018 byl starostou Jindřichova zvolen Josef Langer. V červnu 2019 rezignoval a vystřídal jej Martin Navrátil.

Z původně devítimístného zastupitelstva zůstalo do současnosti sedm členů. Řada zastupitelů i jejich náhradníků rezignovala a chybějící členy už v některých případech nemá kdo nahradit. Pokud by klesl počet zastupitelů pod pět, obecní parlament by se rozpadl a musely by se konat nové volby.

„Doufám, že vás nezklameme, rok a tři měsíce tu vydržíme a dotáhneme do konce projekty. Máme vybraného zhotovitele stavby na autobusovou zastávku u Rakouska, bývalý pan starosta vyřídil dotace na parkoviště u pošty. Na školu máme požádáno o tři miliony na nové záchody a sociální zařízení. Snad se nám tyto věci podaří dodělat. Chceme dát obecní úřad pracovně dohromady, aby se tam vyčistil vzduch a klapalo to,“ dodal Radek Schwarzer.