Zastupitelé projednají prodej bytů i komunální služby

Mohelnice – Na posledním letošním zasedání se ve středu 7. prosince sejdou zastupitelé v Mohelnici. Projednávat se budou dvě důležité vyhlášky – o poplatku za komunální odpad a o stanovení spádových obvodů mateřských škol. Představitelé samosprávy rozhodnou také o prodeji několika bytů v ulici Za Penzionem a na program se znovu dostane dlouho připravovaný rozjezd vlastních komunálních služeb, které mají mít na starosti například úklid ulic. Jednání začíná v šestnáct hodin v Domě kultury. (mik)

Adventní čas lidem zpříjemňuje zvonkohra

Bludov – Adventní čas a nadcházející svátky připomínají letos lidem v Bludově každý den vánoční melodie ze zvonkohry. V pracovní dny se zvonkohra rozeznívá vždy v půl osmé ráno, kdy jsou děti do školy, krátce po poledni a před půl šestou večerní. O víkendech hraje krátce před obědem po půl dvanácté a pak po šestnácté hodině. Zvonkohru obec šíří pomocí čtyř tlakových reproduktorů umístěných v centru a nemá nic společného s veřejným rozhlasem. (mik)

Loštice vydávají svůj kalendář

Loštice – Město Loštice vydává pro své občany stolní kalendář na rok 2017. Občané si ho mohou vyzvednou na pokladně městského úřadu od pondělí 5. prosince vždy od pondělí do středy, a to až do 16. prosince. Kalendář obdrží ty domácnosti, které mají uhrazený poplatek za svoz komunálního odpadu pro letošní rok. (mik)

Utkají se v Člověče, nezlob se

Rovensko – Turnaj v oblíbené stolní hře Člověče, nezlob se uspořádají v sobotu 10. prosince v Rovensku. Hrát se bude od devíti hodin v sále Orlovny. Registrace hráčů začíná půl hodiny před začátkem turnaje. Startovné činí dvacet korun. Závaznou účast je nutné nahlásit nejpozději do středy 7. prosince na obecním úřadu. (mik)

Beseda zavede účastníky na Island

Dolní Studénky – Za přírodními krásami Islandu mohou zavítat návštěvníci cestovatelské besedy spojené s promítáním, kterou připravil Český svaz žen v Dolních Studénkách. Na ostrov ohně a ledu mohou účastníci alespoň zprostředkovaně zavítat ve středu 7. prosince od šestnácti hodin v zasedací místnosti obecního úřadu. (mik)

V Dolních Studénkách budou tvořit vánoční ozdoby

Dolní Studénky – Dolnostudénské vzdělávací centrum připravilo pro všechny zájemce, kteří si chtějí něco pěkného vyrobit, workshop na téma vánoční tvoření pod vedením Hany Janků. Konat se bude ve čtvrtek 8. prosince v prostorách základní školy. Zájemci si zde budou moci vyrobit například vánoční ozdoby nebo jmenovky na dárky. Začátek je v šestnáct hodin. V ceně šedesátikorunového vstupného je i materiál. (mik)

Před Levandulovou kavárnou zahrají The Shookies

Zábřeh – Kapela The Shookies zahraje v pátek 9. prosince před Levandulovou kavárnou na Masarykově náměstí v Zábřehu. Její majitelé tak chtějí navázat na loňské úspěšné adventní čtvrtky, které se vyznačovaly přátelskou atmosférou.

„Koncert začíná v půl šesté večer. Vstupné žádné není a levandulového punče bude dost. Akce se nebude konat jen za velmi nepříznivého počasí," pozval k návštěvě majitel kavárny Lukáš Drlík.

Kapela The Shookies vznikla před pěti lety v kavárně ve Vysokém Mýtě. Od té doby ušla kus cesty. Do české hudební scény vnáší svůj příznačný zvuk, který můžeme přirovnat k zahraničnímu folk-rocku nebo acoustic-rocku. Hudebníci se netají svými vzory, jako jsou Glen Hansard nebo Bob Dylan. Fanouškům nechtějí zprostředkovat jen slova a příběh, důraz kladou také na osobitý zvuk a rádi experimentují­. (mik)

Bohuslavice chystají územní plán

Bohuslavice – Nový územní plán pro obec Bohuslavice připravuje v současné době Městský úřad v Zábřehu. Veřejnost se může s návrhem zadání strategického dokumentu seznámit na odboru rozvoje a územního plánování zábřežské radnice, a to v pondělí a středu od 7.30 do 17 hodin, po domluvě i mimo úřední dny, a to do 9. prosince. V elektronické podobě je návrh dostupný na internetových stránkách města Zábřehu v sekci územní plánování pod odkazem Projednávané návrhy a změny ÚP. Do 9. prosince může každý u pořizovatele uplatnit písemné připomínky k návrhu. (mik)