Na návštěvníky se očividně nejvíc těšily divoké kozy, které za nějakou tu laskominu nepohrdly mazlením. Naopak především exotická zvířata dala přednost spánku v teplém úkrytu před pobytem v chladném výběhu.

Kdo měl štěstí, spatřil i nové přírůstky, které se narodily během nouzového stavu a veřejnost zatím neměla možnost obdivovat je naživo. Třeba mládě velblouda nebo vzácné krokodýly čelnaté. Po boku svých rodičů se veřejně objevuje už i hrabáč, který se narodil během jarní vlny pandemie.

Za současného stavu se mohou v areálu zoo pohybovat maximálně tři tisícovky lidí najednou, ty se však nesmí shlukovat. V sobotu ale byla celková návštěvnost zhruba šestinová.

„Zatím přišlo ani ne 500 lidí. Všichni teď spíš řeší nákup vánočních dárků, takže dávají přednost obchoďákům,“ řekla Deníku před koncem návštěvní doby jedna z pokladních. Věří však, že si k nim zájemci do konce roku ještě cestu najdou.

S vánoční výzdobou a speciálním dárkem

Už během příštího týdne by se areál zoologické zahrady měl dočkat vánoční výzdoby. Veřejnost si tak sváteční atmosféru užije dříve než v minulých letech. Zoo chystá i speciální dárek.

„Na Štědrý den mohou i dospělí vstoupit za cenu dětské vstupenky,“ prozradila mluvčí zoo Iveta Gronská.

Zda se dočkají i oblíbených komentovaných prohlídek, není v tuto chvíli jasné. Záležet bude na vývoji epidemiologické situace.

„Nejjistější je sledovat náš web. Tam se objevují všechny novinky,“ uzavřela Gronská.