Moderní vůz zahájil ostrý provoz v pátek 3. října. „Elektrobus se pohybuje velmi tiše, je ekologický a neprodukuje škodlivé emise. Skupina Arriva je prvním soukromým dopravcem v České republice, který elektrobus vlastní a provozuje," řekla místopředsedkyně představenstva dopravní firmy Arriva Morava Pavla Struhalová.

Elektrobus SOR EBN 10,5Kapacita: 19 sedadel + 6 sklopných, 66 míst ke stání
Maximální výkon: 180 kW/400V
Doba nabíjení: 8 hodin (rychlonabíjení 1 hodina)
Dojezd na jedno nabití: 140 – 160 kilometrů

Vozidlo na jedno nabití ujede 140 až 160 kilometrů. V provozu bude celoročně. Dobíjet se bude po ukončení denní směny v provozovně v Bruntále, pro mezidobíjení vznikne malá stanice na parkovišti Hvězda.

Vůz od českého výrobce SOR Libchavy pojme devět desítek cestujících. Je z velké části nízkopodlažní, což umožňuje lepší nástup lidem s pohybovými problémy či rodičům s kočárky.

Trasa na Ovčárnu je nejvýše položenou autobusovou linkou na Moravě. Její konečná stanice se nachází ve výšce 1290 metrů nad mořem.

„Je to zajímavý experiment. Uvidíme, jak se autobusy vypořádají s horským terénem a jejich baterie s mrazivým počasím, které v Jeseníkách v zimě panuje," řekla turistka Ivana Plachá.