I když v noci ze středy na čtvrtek připadlo ve městě dalších deset centimetrů sněhu, přes den stále sněžilo a Technické služby Jeseník stále nestíhají odklízet sníh, situace už není tolik dramatická.

„Vystačíme si s vlastními silami,“ prohlásil ve čtvrtek odpoledne starosta Jeseníku Petr Procházka.

O odvolání kalamity bude starosta uvažovat nejdříve v pátek, pokud se počasí nezmění. „Sníh stále poletuje, ale není to už tolik dramatické. Bylo by příjemné, kdyby nám armáda pomohla, ale nebylo by fér volat ji na pomoc, když jsme schopni zvládnout situaci sami,“ řekl ředitel Technických služeb Jeseník Jan Prejda.

Ve čtvrtek sněžení notně polevilo a dělníci mohli konečně kromě prohrnování cest začít i s odvážením sněhu z ulic. „Sníh začínáme vyvážet do areálu kasáren za město. Rozšiřujeme ulice, zprůchodňujeme chodníky. Ve městě jsou stále místa, kam jsme se vůbec nedostali,“ dodal Prejda.

Kalamitní stav vyhlásil starosta v Jeseníku v pondělí v pět hodin ráno. Po čtyřdenním vytrvalém sněžení bylo v ulicích města sněhu tolik, že technické služby nestíhaly dodržet limity zimního plánu údržby. Vojsko v Jeseníku zasahovalo při sněhové kalamitě v lednu 2006.