V Šumperku příjezd Mikuláše každoročně očekávají stovky lidí. Městem se andělské zvonění a zpěv ponese v pondělí 5. prosince. Bryčka se světcem tažená čerty vyjede úderem páté hodiny večerní od obchodní akademie. Po Hlavní třídě a Starobranské ulici se vydá k radnici na náměstí Míru, kam dorazí v 17.17 hodin. Na návštěvníky zde čeká krátký program, na jehož konci svatý Mikuláš s andělskou družinou dětem rozdá sladkosti.

Do Zábřehu zavítá Mikuláš již o den dříve, v neděli 4. prosince. Od 15 hodin na Masarykově náměstí začne kulturní program. Otevřena bude i Nebeská pošta, u které budou moci děti odevzdat obrázky a psaní pro Ježíška.

„Čekání na Mikuláše si lidé budou moci zpříjemnit nákupem vánočního zboží, svařáku nebo ochutnávkou domácí zabíjačky. Akce vyvrcholí příchodem Mikuláše a jeho družiny v 16.30 hodin a následnou nadílkou,“ pozval na akci za pořádající Spolek Metoděj Josef Klimek.

V Jeseníku se děti na příchod světce mohou těšit v pondělí 5. prosince. Na zdejší Masarykovo náměstí přijde v 17 hodin a malé návštěvníky obdaruje malou nadílkou. Již od 16.30 hodin bude u radnice zpívat Jesenický smíšený sbor koledy a uskuteční se zde divadelní představení.

Do Mohelnice zavítá Mikuláš dokonce několikrát. Pro zaměstnance firmy Siemens a jejich děti se mikulášské pásmo uskuteční v sobotu 3. prosince.

V pondělí 5. prosince se náměstí Svobody rozsvítí vánoční strom. Při této příležitosti bude vyhodnocen nejhezčí přítomný Mikuláš, anděl a nejškaredější čert.

A do třetice světec přijede do města 6. prosince, kdy pro žáky mateřských a základních škol pořádá od 8.30 a 10 hodin olomoucká agentura Gong akci nazvanou Mikulášování. Vstupné na ni je 25 korun.

Kdy a kam přijede Mikuláš?

Šumperk: 5. prosince. 17 hodin - průvod od Grandu, 17.17 hodin program na náměstí Míru
Zábřeh: 4. prosince, Masarykovo náměstí. Začátek 15 hodin, nadílka 16.30 hodin.
Mohelnice: 5. prosince, Náměstí Svobody. 17 hodin - rozsvícení vánočního stromu. Soutěž o nejhezčího Mikuláše a anděla a nejškaredějšího čerta. 6. prosince, MKZ Mohelnice. 8.30 a 10 hodin – Mikulášování. Vstupné 25 korun.
Loštice: 4. prosince, 16 hodin, náměstí Míru.
Hanušovice: 3. prosince, 16 hodin, Kulturní dům Hanušovice.
Štíty: 2. prosince, 16 hodin, náměstí.
Jeseník: 5. prosince, Masarykovo náměstí. Začátek programu 16.30 hodin, příjezd Mikuláše po 17. hodině.
Javorník: 4. prosince, MKS Javorník. 16 hodin – Mikulášská nadílka. Vstupné 30 korun.
Horní Lipová: 2. prosince, 16.30, Penzion u pošty
Lipová-lázně: 3. prosince, 16.30, Národní dům
Úsov, 5. prosince: od 16 hod., městské kino – Mikulášské zpívání, od 17 hod. na náměstí Mikuláš s nadílkou pro děti
Vikýřovice, 2. prosince: 16 – 18 hod., tělocvična u základní školy – Mikulášská veselice s Fernandem
Vikýřovice, 2. prosince: 16 – 17.30 hod., Mateřské centrum Vikýrek – Mikuláš pro nejmenší – krátký program se zpíváním a hraním, příchod Mikuláše s andělem, nadílka
Třeština, 4. prosince: 16 hod., kulturní dům – Setkání s Mikulášem, nadílka pro děti do 15 let
Velké Losiny, 3. prosince: 14.30 hod., základní škola – Mikulášská nadílka s čertovskou diskotékou
Bludov, 3. prosince: 14.00 Mikulášská beseda pro důchodce, 4. prosince, 15.00 za dětmi přijede Mikuláš, čert a anděl, 18.00 adventní koncert, vše v bludovském kulturním domě
Pokud není uvedeno jinak, je akce zdarma