Bikeři zamíří na Bozeňov

Zábřeh – Už poosmé se letos sjedou bikeři do rekreačního areálu Bozeňov v Dolním Bušínově u Zábřehu. V sobotu 4. června se tu pojede tradiční bikemaraton, který je zařazený do Šumperského poháru horských kol. I letos organizátoři vypsali speciální kategorii nazvanou Chataři pro hobby jezdce a sportovně založené vyznavače odpočinku. Prezentace začíná v půl osmé a potrvá podle kategorií do 9.30, respektive 10 hodin. Startuje se mezi desátou a půl dvanáctou. (mik)

Dětský den oslaví se dvanácti měsíčky

Rohle – Svátek dětí oslaví v sobotu 4. června v Rohli. Místní spolky spolu s obcí připravily dětský den. Odstartuje ve čtrnáct hodin od zdejší fary. Na děti bude na trase čekat dvanáct měsíčků s úkoly, za jejichž splnění dostanou odměnu. Procházka skončí na přehradě, kde se uskuteční také vyhodnocení a chybět nebudou ani další soutěže pro děti i jejich rodiče. (mik)

Děti se vydají do pohádkového lesa

Rovensko – Na procházku pohádkovým lesem se mohou vydat rodiče se svými ratolestmi v sobotu 4. června v Rovensku. Start je ve čtrnáct hodin na místním fotbalovém hřišti. Nebudou chybět ani soutěže pro děti a táborák.