Velká oslava tvarůžků

Loštické slavnosti hudby a tvarůžků zaručují tři dny nekončící zábavy

Kdy: pátek až neděle

Kde: sportovní areál Slavoj, Loštice

Za kolik: hlavní program 100 korun

Proč přijít: Tvarůžkové pochoutky, dobrá muzika a zajímavá vystoupení. To jsou letošní Loštické slavnosti hudby a tvarůžků, které začnou v pátek od 17 hodin country večerem se skupinami Šediváci, Kamarádi a Pohodáři. Sobotní dopoledne si užijí především děti, které mohou navštívit loutkové představení divadla Kozlík nebo se setkat s Majdou ze Školky.

Od sobotní 13. hodiny vypuknou tvarůžková klání a tematické soutěže. Odpolední program pak vyvrcholí koncerty Anety Langerové s kapelou, Milana Peroutky s kapelou a večerem v rockovém duchu včetně kapely Kabát Tribute Olomouc.

Slavnosti v neděli zakončí 24. ročník Festivalu dechovek, který představí pět tuzemských dechových souborů. Celou akci zpříjemní občerstvení v podobě masových a tvarůžkových specialit. Po celé tři dny můžete zdarma navštívit i místní Muzeum olomouckých tvarůžků. Stačí se prokázat vstupenkou ze slavností. Určitě nevynechejte ani návštěvu originální tvarůžkové cukrárny s tvarůžkovou zmrzlinou a prodejnu plnou dobrot z moravského sýra.

Hudba bez hranic

Užijte si víkendový festival Hudba bez hranic v areálu v Dolních Studénkách, na kterém se každoročně schází stovky muzikantů a orchestrů. Akce začne v sobotu od 10 hodin. Hlavní program pak vypukne v neděli od 17.30, kdy se můžete těšit na koncerty kapel O5 a Radeček a Mirai. Vstupné je 290 korun.

Pohádkový les a dětský den v Sobotíně

Užijte si s celou rodinou letní odpoledne v areálu motorestu Permoník v Sobotíně. V sobotu od 12 hodin tu vypukne dětský den a s ním spousta zábavy. Děti se mohou vydat do pohádkového lesa, svézt se na obří skluzavce nebo na koni či navštívit salon krásy. Dospělí zase ocení večerní program, který od 20 hodin nabídne taneční zábavu, ohnivou show i ohňostroj. K zakousnutí budou na místě připraveny speciality z grilu, makrely, hamburgery nebo dobroty ze sladkého baru. Vstupné pro děti je 30 korun, pro dospělé od 20 korun více. Akce se koná za každého počasí.

Bozeňov dětem

Zahájení 13:00 na dětském hřišti, soutěže, dětská diskotéka s DJ Čadou, malování na obličej, výtvarná dílna, bubnování s Kayou Cvrkem. Bohaté občerstvení. Sport & Relax areál Bozeňov, 13:00 – 18:00

Pod loštickým nebem 2019

24. Festival DH v Lošticích se koná v neděli dne 23.6.2019 od 12,00 hodin za účasti kapel - dechový orchestr Haná Uničov, Dynybyl Band Jeseník, Loštická Veselka, Věnovanka z Čáslavi a Keramička z Tábora. Vystoupí i mažoretky ZUŠ Mohelnice.

Pohádkový les v Bludově

Kdy: neděle od 13 hodin a od 15.30

Kde: točna na Hrabenovské ulici, Bludov

Za kolik: vstupné dobrovolné

Proč přijít: trasa, na které děti čeká spousta zábavy, povede ke kostelíčku Božího Těla nad Bludovem, kde se koná pouť sbírkového fondu muzea

Keramická a hrnčířská dílna

Kdy: sobota od 9 hodin

Kde: centrum Komín, Šumperk

Za kolik: 80 korun

Proč přijít: práce s hlínou na hrnčířském kruhu, výroba dekorací a kachlů

Dámy a pánové, do gala!

Kdy: sobota a neděle od 9 hodin

Kde: Muzeum, Zábřeh

Za kolik: 30 a 15 korun

Proč přijít: přehlídka společenské módy 20. století na Zábřežsku

Šumpersko v období první republiky

Kdy: sobota a neděle od 9 hodin

Kde: Muzeum, Mohelnice

Za kolik: 30 a 15 korun

Proč přijít: výstava připravená u příležitosti nedávného 100. výročí vzniku samostatného československého státu provede návštěvníky obdobím první republiky s přihlédnutím k regionálnímu vývoji nejen na Šumpersku, ale i Zábřežsku

V rukou restaurátora

Kdy: sobota a neděle od 9 hodin

Kde: Vlastivědné muzeum, Šumperk

Za kolik: 30 korun

Proč přijít: konzervované a tím zachráněné předměty ze sbírkového fondu muzea

Relativita

Kdy: sobota od 21 hodin

Kde: Sady 1. máje, Šumperk

Za kolik: 290 korun

Proč přijít: představení v rámci festivalu Divadlo v parku, v hlavní roli Miroslav Táborský

Prachy? Prachy!

Kdy: neděle od 21 hodin

Kde: Sady 1. máje, Šumperk

Za kolik: 150 korun

Proč přijít: velmi úspěšná komedie v podání herců Divadla Šumperk