„Jako v minulém roce bude i letos sběrným místem v Zábřehu objekt bývalého skladu Českých drah u nádraží za odbočkou k firmě Hevos. V Mohelnici to pak bude přízemí kulturního domu a přilehlé parkoviště, kde organizátoři budou skládat elektrospotřebiče a rozměrnější pytle a krabice přímo do přistaveného nákladního auta,“ informuje Ludmila Macáková z Charity Zábřeh.

Obě místa budou otevřena od středy do pátku vždy v době od 9 do 17 hodin a v sobotu dopoledne od 9 do 12 hodin.

Přijímá se veškeré nepotřebné letní a zimní oblečení, obuv, lůžkoviny, prostěradla, záclony, látky, přikrývky, deky, domácí potřeby (černé a bílé nádobí), skleničky. Aby se věci nepoškodily transportem, je třeba je zabalit do igelitových pytlů nebo kartónových krabic.

Zároveň organizátoři prosí o příspěvek do zapečetěné pokladničky na organizaci sbírky - zhruba korunu na kilo přineseného materiálu.

Díky spolupráci s firmou Asekol budou i tentokrát vybírány funkční i nefunkční elektrospotřebiče. Jedná se o elektroniku (telefony, kalkulačky, audio, video), kancelářskou a výpočetní techniku (počítače, monitory), malé domácí spotřebiče (fény, holicí strojky), ale i sporáky, pračky, ledničky. Po odborném přezkoušení a roztřídění budou funkční spotřebiče nabídnuty lidem, kteří si nákup nového vybavení nemohou dovolit. Zbývající nefunkční spotřebiče čeká ekologická likvidace

Ostatní věci putují do Diakonie Broumov, kde je čeká podobné třídění.

Že celá akce není jen prostou sbírkou, ale má i sociální rozměr, dokazuje fakt, že již od jejího prvopočátku zajišťují průběh dobrovolníci Charity - nyní převážně lidé v hmotné nouzi, které Charita ve výkonu dobrovolnické služby organizuje.

„Chcete-li pročistit domácnost a připravit ji na jaro, nezapomeňte si tedy v kalendáři poznačit poslední čtyři březnové dny,“ vybízí za organizátory ze zábřežské Charity Ludmila Macáková.