Šumperské kino Oko promítá od pondělí 28. února do neděle 6. března animovaný rodinný film ve 3D formátu nazvaný Na vlásku. Pohádkový příběh z dílny Walt Disney Pictures vypráví příběh o Flynnovi, nejhledanějším banditovi jednoho království.

V tajemné věži se stane rukojmím krásné dívky s dlouhými vlasy, která je zde uvězněna už roky. Společně vymyslí dobrodružný plán cesty ke svobodě. Ve stejné dny bude šumperské kino v 18.15 hodin promítat rovněž v 3D formátu rodinný film Velké podmořské dobrodružství.

Venušánkovy příběhy ze země Děda Praděda promítne v sobotu 5. března jesenické kino Pohoda. Pod tímto názvem bude v premiéře uveden seriál večerníčků, které zrežíroval Pavel Linhart na motivy Jesenických pohádek a pověstí Miroslava Kubíčka.

Nabídka pro děti se o jarních prázdninách neomezuje pouze na nabídku filmových hitů. Školáci mohou například vyjet s vrstevníky do hor.

Šumperský dům dětí a mládeže Vila Doris pořádá od 28. února do 4. března pro děti od 7 do 12 let zimní tábor pro děti. Akce nazvaná Doba ledová bude zaměřena na sportovní aktivity, hry a výlety do přírody. Přihlásit se lze na telefonu 733 712 901 nebo na e-mailu kampova@doris.cz.

Zimní tábor ve stejném termínu pořádá také zábřežský Dům dětí a mládeže Krasohled. Kromě her a soutěží si budou jeho účastníci například zalyžovat. Přihlásit se lze telefonicky na čísle 775 279 553 nebo na e-mailu ddm@ddm.zabreh.cz.