„Zatím jen rozšiřujeme komunikace, s odvážením sněhu začneme až příští týden, teď ho hrneme do zeleně. V ulicích Šumperka máme osmnáct lidí a dvanáct úklidových mechanismů,“ řekl Stanislav Evják z firmy, která má v Šumperku na starosti úklid komunikací.

Největší problém je na sídlištích, kde auta parkují kvůli sněhovým závějím stále dál od obruby chodníku, a komunikaci tak zužují. „Radlice má nějakou šířku a mnohde je komunikace už tak úzká, že radlice nemá šanci projet,“ dodal Stanislav Evják.

„Mnohde auta nemají kde parkovat, tlačí se do cesty a pro nás je zase čištění komunikace nepříjemné. Kličkovat mezi auty a odvážet sníh je velký problém,“ řekl ředitel Technických služeb v Jeseníku Jan Prejda.

V Zábřehu má Eko servis stejné potíže. „V příštím týdnu na nejvíc problémových místech osadíme značky se zákazem stání jako při letním plošném úklidu a sníh uklidíme, abychom komunikace rozšířili. Začneme také s odvážením sněhu z rizikových míst,“ uvedl jednatel Eko servisu Milan Doubravský.

Silnice v okrese Šumperk jsou průjezdné, problémy mají řidiči na severu okresu Jeseník, kde fouká čerstvý nárazový vítr a na otevřených úsecích silnic na Javornicku se tvoří sněhové jazyky. „Problém je na silnici ze Skorošic do Javorníku a Bílého Potoka, z Hostic do Bílé Vody a z Javorníku do Bernartic,“ řekl vedoucí jesenického cestmistrovství Dušan Robotka. Na Červenohorském sedle mají podle jeho informace problémy kamiony, zvlášť ty málo naložené těžko zdolávají stoupání, silnice ale od pátečního rána zablokovaná nebyla.