17. srpna

Na výrobu šperků láká knihovna

Rapotín – Ve středu 17. srpna mohou malí i velcí strávit den v rapotínské knihovně v rukodělné dílničce. Na programu je výroba květinových šperků a to od půl desáté dopoledne. Účast je potřeba nahlásit den předem a vstupné je 20 korun. (sto)

19. srpna – 21. srpna

Mistrovské klání v rýžování zlata budou hostit Zlaté Hory

Zlaté Hory – O putovní pánev starosty města se o víkendu od 19. do 21. srpna utkají zlatokopové ve Zlatých Horách. Závod má punc mistrovství České a Slovenské republiky.

Páteční program nabídne průvod zlatokopů a koncert country skupiny Sweet Band od osmé večer.

V sobotu na příchozí čeká celodenní zábava. Od osmi hodin ráno odstartuje zápolení v kategoriích družstev i jednotlivců. Soutěžit se bude až do večera a návštěvníky k tomu čeká bohatý doprovodný program. Už od 10 hodin se otevřou jarmareční stánky historických řemesel. Dvouhodinová výuka ovládání biče bude připravena pro děti od 16 hodin. Profesionální vystoupení s bičem bude k vidění večer od půl deváté. K tomu po celou dobu bude hrát skvělá muzika v podání Sasabandu a ten pak vystřídá ve 21 hodin skupina Holátka.

Na finálová kola a klání o putovní pánev starosty města se pak hosté mohou těšit v neděli a slavnostním vyhlášením výsledků od 15 hodin víkendová akce vyvrcholí.

Těm, co dávají přednost klidnějšímu programu, Zlaté Hory také mají co nabídnout. V neděli 21. srpna se kolem vrchu sv. Rocha vydá procesí organizované římskokatolickou farností a spolkem Bernard. Zahájení poutě bude v 15 hodin u smuteční síně ve Zlatých Horách. (sto)

20. srpna

Swing, koncerty, nebo čaj. Tančírna nabízí široký program

Javorník – Tento týden čeká Tančírnu v Račím údolí bohatý program. Návštěvníci se rozvlní při swingových rytmech v sobotu 20. srpna. Svých nástrojů se chopí britská kapela Whisky moon face, hrající originální pojetí jazzových blues. Hrát a tančit se bude od 20 hodin za stokorunové vstupné.

Ani ve středu 24. srpna nezůstanou její prostory prázdné. V 19 hodin organizátoři připravili koncert klasické hudby v podání rodinné kapely Familie Handle.

Do 20. a 30. let dvacátého století přenese milovníky tance 26. srpna kapela Appendixie, kombinující swing se špetkou gipsy-jazzu. Ta bude hrát od 20 hodin.

Hned den na to je přichystán od dvaceti hodin koncert kapely Blaire jazz band. Tentokrát je na programu období 30. – 50. let. „Budete nadšeni novými motivy a provedením známých písní i stylovým vzhledem celé kapely a to vše za stokorunovou vstupenku," lákají pořadatelé.

Tančírna zvolní až při nedělním odpoledni, které bude patřit čaji a koktejlům. Živá hudba a příjemné posezení bude připraveno od 15 hodin. (sto)

20. srpna.

Z luku se bude střílet na Rejvízu

Revíz – Lukostřelecké závody připravuje Chata Orlí vrch v Rejvízu na sobotu 20. srpna od 9 hodin. Na programu jsou soutěže v instinktivní lukostřelbě, luky budou připraveny také pro veřejnost a doprovodný program nesmí chybět. Návštěvníci se mohou těšit například na večerní zábavu a na výběr bude z bohatého občerstvení. (sto)

20. srpna

Jezdecká podívaná bude ve Svébohově

Svébohov – Na jezdecké závody mohou návštěvníci i závodníci zavítat v sobotu 20. srpna do Svébohova. Organizátoři v příjemném prostředí rodinného ranče chystají soutěže ve skocích přes překážky vysoké od 80 cm až do stupně S*(130 cm) o hodnotné ceny. Začátek první soutěže bude v 9 hodin a pro návštěvníky je přichystáno i bohaté občerstvení. (sto)

20. srpna

Císař Josef II. přijede na pouť do Lipové

Horní Lipová – V sobotu 20. srpna dorazí do Horní Lipové císař Josef II. Stane se nejváženějším hostem pouti. Poutníci se sejdou v devět hodin ráno u domu U Ospalého heligónu. Odtud se vydají směrem ke kostelíku v horách. Krojovaný průvod v čele s císařem Josefem II. ze stejného místa vyjde ke studánce, která nese panovníkovo jméno, v jedenáct hodin. Součástí akce bude i doprovodný program, ten se bude odehrávat u penzionu Kovárna. Připraveno bude bohaté občerstvení, chybět nebudou grilované dobroty. (zak)