VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam za zábavou? Na rock na náměstí i swing v tančírně

Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka - 31. týden

1.8.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Karel Pech

1. srpna – 30. září

Lesníci vystaví své fotografie

Rapotín – Fotografie lesníků vystaví galerie v Kulturním centru Rapotín. Zaměstnanci Lesů ČR – Krajského ředitelství v Šumperku pořizovali v rámci soutěže fotografie v kategoriích člověk v lese, voda v lese, lesní fauna a flora a les v našem kraji. Výstava jejich fotografií s názvem Lesy objektivem lesníků 2013 odstartovala v srpnu a potrvá až do 30. září. Návštěvníci ji mohou zhlédnout od pondělí do pátku od devíti do sedmnácti hodin, v sobotu pak od devíti do třinácti hodin. (sha)

2. srpna

Světoznámá ruská sopranistka zapěje v lázních

Jeseník – V Kongresovém sále jesenických lázní vystoupí ruská sopranistka a sólistka Státní filharmonie Ivanovo Tatina Skvorcovová. Doprovodí ji oblíbená východočeská kapela RelaxBand Jana Drejsla. Koncert se uskuteční v úterý 2. srpna od 19 hodin. Vstupné činí 80 korun. (sha)

3. srpna

Jesenickými lázněmi zazní Verdi, Janáček i Dvořák

Jeseník – Milovníci opery by neměli chybět na koncertě v Lázních Jeseník, na kterém zahrají přední umělci v čele s Michaelou Kapustovou, sólistkou opery Národního divadla Praha. Ředstaví se i klavírní duo Hrubých z Brna nebo vokalistky Kateřina Lorincová a Kateřina Krpcová. Průvodní slovo bude mít Jarmila Pohlová. Návštěvníci uslyší skladby Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka a Giuseppe Verdiho. Koncert začíná ve středu 3. srpna od 14.30 v hale Léčebného domu Priessnitz. Vstupné je dobrovolné. (sha)

3. srpna

Mohelnické náměstí bude patřit rockovým kapelám

Mohelnice – Mohelnické kulturní léto má ve středu 3. srpna na programu rockový koncert kapely Infra Red a jejích hostů. Jako první vystoupí v šest hodin večer rocková kapela Spaczech a hned po ní rock'n'rollová kapela Joan Jett And The Blackhearts Tribute. V osm hodin večer nastoupí Infra Red a program v devět hodin ukončí surf-rocková kapela Miserable Ones. Koncert se uskuteční na náměstí Svobody v Mohelnici. Občerstvení je zajištěno. (sha)

3. srpna

Galerii obsadí sochy a malby

Šumperk – Barevné sochy a malby budou k vidění v šumperské Galerii Jiřího Jílka. Jejich autorem je Jan Kadubec, spisovatel a umělec, který vystavoval například v Krytovém divadle Orfeus v Praze. Vernisáž proběhne ve středu 3. srpna v 18 hodin. Na výstavu se pak bude možné podívat až do neděle 4. září. (sha)

4. srpna – 6. srpna

Rapotín o víkendu slaví 625. narozeniny

Rapotín – Tradiční rapotínské slavnosti vypuknou už tento víkend. Pořadatelé lákají na bohatý hudební program. Návštěvníci se mohou těšit na skupinu Corouhave nebo SIOUX, na své si přijdou i gurmáni, v nabídce budou domácí burgery a další speciality.

Slavnosti ve čtvrtek 4. srpna zahájí v prostorách za novým obecním úřadem letní kino, ve kterém se bude promítat film Teorie tygra. V případě nepřízně počasí se film bude promítat v sále kulturního domu. O den později návštěvníky čeká koncert pod širým nebem, a to skupiny Elán KontraBand. Ten se uskuteční na parkovišti u kulturního domu od deváté hodiny večerní.

Na sobotu pořadatelé připravili celodenní program. O půl deváté ráno bude na hřišti TJ Jiskra zahájen 4. ročník volejbalového turnaje O pohár starosty. Ten bude trvat až do čtyř hodin odpoledne. U kulturního domu čeká návštěvníky program od jedné hodiny odpolední. Mohou se těšit na hudební skupinu SIOUX nebo cimbálovou kapelu Zbyňka Hrdličky.

„Kromě toho zatančí skupina NEXT a chystají se soutěže pro děti o hodnotné ceny. Budou zde i atrakce, například skákací hrad a trampolína, a bohatý doprovodný program," lákají návštěvníky organizátoři. Milovníky dobrého jídla a pití zase potěší kuchařské speciality, exkluzivní káva, domácí zmrzlina anebo třeba ochutnávky speciálních vín a sýrů.

Pro děti je určený zábavný program od 15.15 hodin. To vystoupí šašek Viki, malí návštěvníci se budou moci také zapojit do nejrůznějších soutěží a her. Od 16.50 pak vystoupí historická skupina Magna Moravia. Od šesté hodiny večerní vystoupí na pódium skupina Corouhave a STYL Zábřeh. V deset hodin večer pak vypukne slavnostní ohňostroj k výročí 625 let od první zmínky o obci Rapotín. (sha)

5. srpna

Na vojenském tréninku se zapotí lidé ve Zlatých Horách

Zlaté Hory – Dril ve vojenském stylu mají možnost vyzkoušet lidé všeho věku. Pod vedením nadporučíka Jana Černého, instruktora tělesné a speciální přípravy Armády České republiky, si účastníci vyzkouší například crossfit, úpolová a posilovací cvičení nebo protažení. Trénink proběhne v pátek 5. srpna od deseti ráno. Sraz je před hlavním vchodem do zotavovny EDEL. Na trénink je nutné přijít v outdoorovém oblečení, dobré obuvi a s vlastním pitím. Akce se uskuteční za každého počasí. Vstupné pro dospělé činí 80 korun a pro děti, studenty, důchodce, vojsko a policii bude poloviční. Akci pořádá Zelená tělocvična Zlaté Hory. (sha)

6. srpna

Lidé si poslechnou o Chile a Argentině

Jeseník – Známý cestovatel Libor Turek povypráví o svém posledním cestovatelském zážitku z Chile a Argentiny. Cestopisná přednáška se uskuteční v Zrcadlovém sále Lázní Jeseník v sobotu 6. srpna od sedmé hodiny večerní. Vstupné je 50 korun. (sha)

6. srpna

Ve Skorošicích se bude slavit

Skorošice – Na skorošických slavnostech s podtitulem Z pohádky do pohádky se návštěvníci mohou těšit nejen na dobré jídlo a pití, ale i na slavnostní průvod, ohňovou show nebo stánky všeho druhu. Mezi další zajímavé aktivity bude patřit například i zumba s Anou Filo z Peru a také se uskuteční soutěžní klání obcí. Skorošické slavnosti se budou konat v sobotu 6. srpna od třinácti hodin na hřišti. (sha)

6. – 14. srpna

Dvanáctý ročník Zlaté hobliny představí umění řezbářů

Zlaté Hory – Tradiční řezbářský plenér Zlatá hoblina se uskuteční v parku Sanatoria Edel. Návštěvníkům zde představí své umění řezbáři ze všech možných koutů republiky. Akci pořádá Zlatohorský nadační fond a proběhne od 6. do 14. srpna. (sha)

6. srpna – 7. srpna

V horské osadě Ramzová se chystá pouť

Ramzová – Koncerty, představení a stánky všeho druhu čekají návštěvníky tradiční poutě na Ramzové. Ta se bude konat v sobotu 6. a v neděli 7. srpna. Už od devíti ráno budou po oba víkendové dny otevřeny různé stánky s regionálními výrobky a od desáté hodiny pak zahraje Vladimír Valihrach taneční retro hudbu. V sobotu se v 11 hodin uskuteční bohoslužba, hned po ní zahrají kapely Down Beat Dixieland Band a Náwrat. O půl třetí se děti dočkají divadelního představení Hrajeme si s pohádkou.

V neděli v jedenáct hodin proběhne římskokatolická mše i s koncertem Pavly Mikulášové a poté zahraje kapela Old Time Jazz Band Loučná. I tento den návštěvníky nemine divadelní představení v režii skupiny Moravia Vápenná, kteří zahrají muzikál Šakalí léta. Stejně jako předchozí den program ukončí retro hudba Vladimíra Valihracha.

Celá pouť se uskuteční na Ramzové u kaple sv. Rocha. (sha)

6. srpna

Jesenicko se bude bavit na tradičním festivalu, vystoupí Petra Janů nebo Imodium

Jeseník – Tradiční festival Jesenicko se baví přiláká mnoho kapel zvučných jmen. Na akci už od desáté ráno vystoupí kapela Down Beat Dixieland Band a hned po ní kapely The Priester Sisters a Fleksible. Hvězdou festivalu bude známá zpěvačka Petra Janů s kapelou Amsterdam, která vystoupí od čtyř hodin odpoledne. Od šesti večer pak návštěvníkům zahrají kapely Nebe, Imodium, jeseničtí YesBlues a jako poslední zahraje od jedenácté večer rovněž jesenická kapela DW8.

Dobrá hudba ale není to jediné, na co se mohou návštěvníci těšit, čeká je třicet druhů piv, různé pivní soutěže, soutěž v pojídání slezských knedlíků, jarmark, ale i různé atrakce pro děti. Chybět nebude ani dobré občerstvení.

Festival Jesenicko se baví se uskuteční v sobotu 6. srpna v areálu Astur Jeseník. Vstupné činí 100 korun. (sha)

6. srpna

Tančírnou bude znít swing

Javorník – Milovníci tance by si neměli nechat ujít koncert Voila!, který se uskuteční v Tančírně v Račím údolí. Kromě swingu zazní i twist a chanson. Akce se koná v sobotu 6. srpna od osmé hodiny večerní. Vstupné na místě bude činit 120 korun.

O den později rozezní prostory secesní Tančírny lyrické písně Pavly Mikulášové. Koncert se bude konat od tří hodin, vstupné je dobrovolné. (sha)

8. srpna

Na klavírním recitálu zazní čínská i česká hudba

Jeseník – Dříve žák jesenické ZUŠ, nyní klavírní virtuóz a profesor čínské Jiujiang University. To je Richard Pohl, který v jesenických lázních zahraje nejen Smetanu, Dvořáka, Janáčka, Suka, ale také ukázky čínské klavírní hudby na motivy tradičních čínských písní. Jako host vystoupí barytonista Petr Babula, který je sice přednostou Fyziologického ústavu Masarykovy univerzity v Brně, je však také předním moravským operním sólistou. Ten naservíruje ukázky italských oper Giuseppe Verdiho, jako je například Attila, anebo operu Norma Vincenza Belliniho.

Recitál se uskuteční v Zrcadlovém sále Lázní Jeseník v pondělí 8. srpna od 19 hodin. Vstupné přijde na 80 korun.

Autor: Redakce

1.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kdo bude zastupovat Olomoucký kraj ve Sněmovně
12

Toto jsou vaši noví poslanci z Olomouckého kraje

Sofie Drinková, 12. 10. 2017, Bruntál 
20

Nově narozená miminka na Šumpersku a Jesenicku, 42. týden 2017

AKTUALIZOVÁNO

Sever kraje ovládl Babiš a Okamura, třetí jsou komunisté

Drtivé vítězství hnutí ANO, výrazný úspěch SPD Tomia Okamury. Tak vypadají výsledky voleb do Poslanecké sněmovny na Šumpersku a Jesenicku. Po čtyřech letech bude mít region svého poslance.

Jak volila velká města v Olomouckém kraji? Na bedně se liší

Zatímco hnutí ANO jednoznačně triumfovalo i ve všech velkých městech Olomouckého kraje, na dalších příčkách už jsou mezi hlavními centry regionu rozdíly.

Co říkáte na výsledky voleb? Hlasujte

ANKETA / Slavíte, nebo zapíjíte děsivou realitu? Jak vás potěšily, či zklamaly výsledky voleb do Poslanecké sněmovny? Hlasujte v naší anketě.

Zase o gól, Draci těsně prohráli i ve Valašském Meziříčí

Také druhé utkání předposledního říjnového týdne skončilo pro šumperské hokejisty neúspěchem. A stejně jako ve středu na opavském ledě i v sobotu ve Valašském Meziříčí z toho byla těsná prohra 3:2.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení