„Pojede modrá sjezdovka vedle vleku, která bude prodloužena až k sedačkové lanovce. Tedy celých 560 metrů bude vysněžených a urolbovaných,“ popisoval Stránský. Na sjezdovce leží od 20 do 40 centimetrů umělého sněhu. Děla do víkendu ještě něco přisněží, protože nejnižší teploty padají v těchto dnech až k minus pěti.

Počasí by o víkendu mělo dopřát i trochu sluníčka. Ale zřejmě až v neděli. „Už to není taková mlha. Dnes se zhruba na hodinu ukázalo sluníčko,“ lákal nedočkavé lyžaře zástupce majitele střediska.

Kdo by na začátek sezony uvítal podporu zkušeného lyžařského instruktora, může se obrátit na lyžařskou školu, která o víkendu bude v Branné v provozu. „Určitě. Jsme připraveni a zájemci se na nás mohou obracet,“ uvedl David Arzt ze Sun ski sportu.

Podle meteorologů bude v sobotu v Jeseníkách nízká oblačnost. Od západu půjde studená fronta. Teplota se přes den bude pohybovat kolem nuly. „ V neděli bude polojasno až oblačno, teploty stupeň dva nad nulou,“ uvedl meteorolog Petr Drobek.

V Branné se začalo lyžovat minulý víkend. V neděli byly fronty. Areál leží v nadmořské výšce 630 až 750 metů a lyžařům v zimě nabízí tři sjezdovky, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pokročilé lyžaře. Na kopec lyžaře vozí dvojsedačková lanovka a dva vleky. Pro děti je k dispozici provazový vlek, který je pro ty nejmenší zdarma.