Postup si v šumperském Pavlínině dvoře vydobila olomoucká kapela Blues Angels, Bloosers z Brna a hlučínské Retro Blues. „Letos se vzácně shodla porota i diváci. Všem se líbili Bloosers. Tím si kapela vybojovala účast na 3. hlavním koncertě Blues Alive, který se uskuteční v polském Chorzowě. Na další dvě postupující kapely se mohou těšit šumperští posluchači. Skupiny budou zahajovat hlavní koncerty v domě kultrury,“ uvedl pořadatel soutěžního Aperitivu Vladimír Rybička.

Prozradil, že do osmého ročníku vyhledávacího festivalu Blues Apretiv se přihlásilo 30 kapel. „Vedle jednadvacítky českých se o koncertování na Blues Alive chtěli poprat dvě slovenská seskupení a sedm polských. Z nich bylo do Šumperka pozváno deset nejlepších,“ vysvětlil Rybička. Do mezinárodní poroty letors usedl Ondřej Bezr, hudební publicista a dramaturg Blues Alive, Andrzej Matysik, vydavatel časopisu Twój blues a organizátor Blues Alive v Polsku, a Tomáš Bobrovniczký, slovenský aktivní bluesman. Poté, co byly po jedenácté hodině večer vyhlášeny výsledky, se muzikanti odebrali do nedalekého klubu Music Machine, kde pak jamovali až do ranních hodin.

„Musím přiznat, že se v Šumperku sešly opravdu skvělé kapely. Líbilo se nám i prostředí Pavlínina dvora. Šumperáci se mají zkrátka moc dobře, že je tu místní bluesoví nadšenci tak rozmazlují,“ uvedli členové slovenské kapely Strempek Blues Band.