Poté, co policisté obdrželi podnět týkající se výstavby aquaparku v Jeseníku, věc prověřovali pro možné spáchání trestného činu porušování povinnosti při správě cizího majetku.

„Nebyly nicméně zjištěny důvody pro zahájení trestního stíhání. Vyšetřování bylo na konci letošního června odloženo," sdělila policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Informaci jako první přinesl web Jesenické noviny.

U obou záměrů stavby aquaparku byl jako starosta místostarosta či zastupitel současný místostarosta Jeseníku Petr Procházka. K policejnímu prověřování nemá podle svých slov relevantní informace.

„V této věci jsem policií nebyl ani kontaktován. Vše, co jsem se o tom dozvěděl, mám jen z doslechu a zprostředkovaně. Podle mého názoru byl podnět na policii plácnutím do vody," řekl místostarosta Procházka.

Prověření problematiky aquaparku inicioval bývalý starosta České Vsi Jindřich Jermář spolu s dalším obyvatelem této obce. „Jestliže někdo udělá dva marné projekty, ví, že se neuskuteční a prošustruje miliony korun, není to normální. My jsme tím přišli o možnost rekonstrukce bazénu v České Vsi," řekl letos na jaře Jindřich Jermář.

Jeseník v minulosti připravil dva projekty vodního světa. Oba ale zkrachovaly. Na první záměr město nezískalo dotaci, na druhý, skromnější, odmítly banky poskytnout úvěr. Na oba projekty město vynaložilo zhruba 22 milionů korun, část z této sumy pokryl soukromý dar.

Aquapark měl vyřešit problém s koupáním na Jesenicku a do regionu natáhnout turisty. Po krachu záměru se Jeseník rozhodl kompletně renovovat venkovní koupaliště, sousední Česká Ves řeší rekonstrukci krytého bazénu.

Skutečností je, že do Jeseníku za vodními radovánkami masy turistů jezdit nebudou. Na šumperské straně hor ve Velkých Losinách mezitím vznikl moderní termální park. V současnosti běží ve zkušebním režimu jeho vnitřní část, kompletně by měl fungovat nejpozději příští sezonu.