Tvůrci projektu se nechali inspirovat novou knihou Markéty Pilátové Kiko a tulipán.

Knížka vypráví o desetileté Kiko, která pochází z Japonska, ale žije na Moravě a ještě k tomu na zámku. Jenže – už se zase musí stěhovat! Tentokrát z kroměřížského zámku na zámek ve Velkých Losinách, kde její tatínek restauruje další tajemnou knihu. A právě ve Velkých Losinách zažije Kiko velké dobrodružství, ve kterém bude hrát jednu z hlavních rolí origami.

„V polovině února jsme uspořádali seminář pro knihovníky, kteří se naučili origami skládat. Své zkušenosti pak předávali malým a velkým návštěvníkům knihoven během různých akcí, které si sami pořádali," vysvětlila ředitelka šumperské knihovny Kamila Šeligová.

Soutěž knihoven

Fotografie z projektu Origami pro štěstí pak směřovaly do Šumperského a jesenického deníku, který je postupně zveřejňuje na svých stránkách.

Všechny fotografie jsou také vyvěšeny na facebookových stránkách Šumperského a jesenického deníku.

Čtenáři mohou až do neděle 22. května do půlnoci udělovat jednotlivým fotogaleriím „lajky".

Kdo jich získá nejvíce, vyhraje novou knihu Markéty Pilátové, a zástupci vítězné knihovny budou pozváni na slavnostní křest knihy Kiko a tulipán, který se uskuteční za přítomnosti zástupce nakladatelství Meander v Městské knihovně Šumperk 26. května ve 12 hodin.

„S námi u toho bude i spisovatelka Markéta Pilátová. V té době sice bude v Brazílii, ale spojíme se s ní prostřednictvím videohovoru," prozradila Kamila Šeligová.

O výhru v soutěži, která na Facebooku startuje v pondělí 16. května, se budou celý následující týden ucházet tyto knihovny: Rapotín, Loštice, Hrabišín, Bludov, Oskava, Postřelmov a dvě šumperské – pobočka Sever a městská knihovna v ulici 17. listopadu.

„Akce se určitě podařila. Při skládání origami se zabavily i ty nejživější děti. Všechny to moc bavilo," shodují se knihovnice.