„Věříme, že valentýnská akce osloví především mladé dárce," uvedla ředitelka Transfúzní služby Marie Urbánková. Každý, kdo v Šumperku 12. února daruje krev či 13. února plazmu, bude zařazen do slosování o dvě permanentky do šumperské cukrárny Pikola.

V Bruntále pak každý, kdo 12. února daruje plazmu či 13. února krev, bude zařazen do slosování o romantickou večeři pro dva v restauraci a penzionu U Kata. Jména výherců budou zveřejněna v pondělí 16. února ráno na webu a facebooku Transfúzní služby.

Zájemci, kteří se chtějí zúčastnit valentýnského darování na Transfúzní službě, se musí objednat. Lidé, kteří dosud nedarovali, mohou poprvé darovat pouze krev. Pro odběr v Šumperku mohou zájemci volat na telefonní číslo 724 612 674, v Bruntále na číslo 724 612 667.

Dárcem krve a plazmy se může stát každý zdravý člověk ve věku od 18 do 65 let. Zda je dárce způsobilý k odběru, posoudí individuálně odborný zdravotnický pracovník přímo na Transfúzní službě. Více informací se můžete dozvědět na webu a facebooku Transfúzní služby.