Pravidla jsou jednoduchá. Soutěž potrvá od dubna do září a je určena pro čtenáře starší 18 let. „Jako téma fotografického klání jsme zvolili volný čas. Nechceme čtenáře v jejich kreativitě nijak brzdit, vybrali jsme proto téma, do kterého se vleze prakticky všechno: Výlety do přírody, dovolená, posezení s rodinou či přáteli, zážitky ze sportovního utkání či koncertu, či zajímavý okamžik z oslavy, či narození potomka,“ vyjmenovala šéfredaktorka Šumperského a jesenického deníku Soňa Singerová.

Uvedla, že při hodnocení bude nejdůležitější nápad, ale samozřejmě také kvalita fotografie. Ty nejzajímavější snímky totiž budou otištěny v Šumperském a jesenickém deníku, objeví se i na webových stránkách www.sumperskydenik.cz. Každý autor může každý měsíc poslat maximálně pět snímků ve formátu JPG, fotografie zasílané elektronicky by měly mít velikost nejméně 100 kb,  maximálně však 1 Mb.

Autoři nejlepších snímků budou odměněni dárkem z produkce Pivovaru Holba. „Vyhlásíme vždy vítěze měsíce, těch bude v průběhu soutěže šest. A z této šestice pak vzejde celkový vítěz. Ten si za odměnu bude moci pozvat devět přátel na exkurzi do Pivovaru Holba, kde všichni absolvují pivní ochutnávku,“ dodala Soňa Singerová.

Do hlasování se mohou zapojit i čtenáři deníku prostřednictvím webu i kupónů, které najdou na stránkách Šumperského a jesenického deníku. „Pouze ti, kteří budou hlasovat pomocí tištěných kuponů, však mají šanci na výhru. Z došlých originálních kupónů, kterých může každý čtenář posílat neomezené množství, budeme vybírat i čtenářského vítěze soutěže,“ upozornila šéfredaktorka.

Snímky do soutěže mohou fotografové posílat v elektronické i papírové podobě, a to na: sona.singerova@denik.cz nebo poštou na: Šumperský a jesenický deník, Jeremenkova 1, 787 01 Šumperk. Bližší informace o soutěži lze získat na telefonních číslech: 602 384 657, 583 300 311.

Těšíme se na vaše nápady!