Část zastupitelů je pro prodej, jiní pro pronájem a někteří dokonce pro demolici.

Areál měla řadu let v pronájmu Milana Jirglová, ta ale vypověděla nájemní smlouvu od letošního října. Obec zatím hledá nového nájemce, což není vůbec jednoduché.

„Přikláníme se zatím k pronájmu, pokud by obec ovšem požadovala placení nájmu, musela by do nemovitosti investovat a tomu všichni zastupitelé nakloněni nejsou. Nyní máme přibližně šest zájemců, někteří se nám zdají seriózní. Svoláme pracovní zastupitelstvo, kde se budoucností Vlčího dolu budeme zabývat a snad již dojdeme k řešení, které by prošlo hlasováním,“ vysvětlil bludovský starosta Pavel Ston (ODS).

Hlavním odpůrcem jakýchkoliv investic do Vlčího Dolu ze strany obce je zastupitel Stanislav Balík ml. Tvrdí, že Vlčí Důl je sice krásné místo, ale hotel nemá šanci na přežití.

„Hotel je ve špatném stavu a já nikdy nezvednu ruku pro to, aby do něj obec své prostředky investovala. Je totiž v lokalitě, kde provozování hotelu nemá žádnou ekonomickou budoucnost. Lidé dnes mají jiné požadavky na služby i vybavení. Navrhuji zachovat pouze koupaliště. Hotel by se buď měl zbourat a nahradit by ho mohl menší objekt s restaurací. Dalším řešením je zachovat celý objekt, ale obytné prostory zakonzervovat s tím, že by obec pronajala pouze restauraci,“ řekl Stanislav Balík (ODS).

Naopak zastupitel za KSČM Karel Janíček zastává názor, že by si obec měla areál ponechat a investovat do něj desítky milionů korun.

„Studie na rekonstrukci celého areálu je velmi zajímavá i když velmi nákladná, přibližně tak 100 milionů korun. Z Vlčího dolu by se ale stalo velmi atraktivní místo. Tak velkou investici může učinit jedině obec, která má možnost získání různých dotací,“ domnívá se Janíček.

Koupaliště bylo v takzvané akci Z vybudováno v 60. letech 20. století, občané Bludova ho víceméně postavili svépomocí. Později byla menší budova s restaurací rozšířena o ubytovací kapacity a mělo zde vzniknout školicí středisko pro komunistické funkcionáře a lidové milice. Straníci si ale hotelu neužili, po roce 1989 areál pak kromě veřejnosti využívaly také školy v přírodě, konaly se zde i pravidelné rehabilitační pobyty pro lidi s hendikepem. Alespoň do doby, než zdravotní pojišťovny začaly šetřit.

Hotel není v optimálním stavu, nutná je například výměna oken. Problém je také vytápění elektřinou, které je finančně velmi náročné. Koupaliště ve Vlčím dole je zařazeno do evidence koupališť ve volné přírodě od roku 2007, v létě mívá slušnou návštěvnost.

Před lety obec nechala zpracovat dvě studie, které počítají s rekonstrukcí celého areálu, zřejmě ale podle starosty Pavla Stona zůstanou u ledu. Obě varianty totiž počítají s investicemi v řádech desítek milionů korun. Finanční zdroje by obec hledala jen stěží. Příští jednání bludovského zastupitelstva se bude konat 12. září.