Nechyběli pastýři s živým ohněm, světlušky s lucerničkami ani Tři králové, kteří se před předáním darů přítomným jmenovitě představili. Tleskali jim diváci napříč všemi věkovými kategoriemi.

„ Čerpali jsme z Bible i internetu,“ uvedla k předloze, podle které příběh vznikal, místní režisérka Anna Diblíková. „Herecky je zapojeno celkem pětadvacet lidí, z toho devět je dětských rolí. Obsadili jsme je žáky z naší základní školy,“ dodala Diblíková s poděkováním všem, bez kterých by představení ani následný večer pod potemnělou noční oblohou neměly tu správnou atmosféru.

„Je to tradice, kterou jsme před lety zakládali s myšlenkou na komorní večer pro místní obyvatele,“ zhodnotil starosta obce Jan Kunčar zájem, který koncem roku pod tamní kopec s železniční mohylou a zbytky středověkého hradu přivádí za živým betlémem návštěvníky i z okolních obcí.

„Pěkné to bylo, už podruhé jsme tady, “ zdůvodnila opakovanou účast při představení pod hvězdami čtyřčlenná rodina z Hněvkova. „Nejvíc se mi líbil anděl a jeho křídla,“ zhodnotila školačka Marjánka, která si s ostatními dětmi nenechala ujít možnost pohladit ovečky u jesliček. Dospělí zase přijímali pozvání na punč a dobrovolným vstupným přispívali na činnost nadačnímu fondu „Betlém nenarozeným“.

Autor: Vladimíra Bartoňová