Mezi dvěma masivními trámy je napnutých pět lanek. Na každém z nich jsou navlečena písmena abecedy. Kolemjdoucí tak mohou složit libovolné pětihláskové slovo.

Dílo vzniklo původně pro pražskou venkovní galerii ProLuka v roce 2015. Jeho pouť ale pokračovala dále a například v roce 2019 oživilo prostor pražské Fakultní nemocnice Motol. Dílo vychází z dlouhodobého zájmu jeho autora o slova a pojmy.

„Pojmy a slova od útlého věku determinují naše uvažování. Rodným jazykem si ustanovujeme způsob abstraktního myšlení,“ vysvětluje tvůrce.

Pozemky přiléhající k ulici Šumavská v Šumperku, na nichž by měly vzniknout bytové domy a supermarket.
Druhý Lidl v Šumperku? Proti se staví petice

Dušan Zahoranský se narodil v roce 1972. Společně s manželkou Pavlou Scerankovou vede Ateliér intermediální tvorby II na pražské Akademii výtvarných umění a je zde rovněž prorektorem pro studijní záležitosti. Jeho prostorové instalace vynikají srozumitelným výtvarným jazykem a hravostí, která je čitelná širokému návštěvnickému spektru. Jeho díla lze nalézt na různých místech českého a slovenského veřejného prostoru. V Jeseníku si mohou lidé s Přáním hrát do začátku června.

Ondřej a Zuzana Hanulíkovi s mapou světa.
Klobouk dolů! Bez popisků, zato detailně. Hanulíkovi z Bělé mapují svět