Jeho celek Gwinnett Gladiators totiž ve 2. kole play off, tzv. Kelly Cupu 2008 vypadl poměrem 2:3 na zápasy s mužstvem South Carolina Stingrays a sezona tak pro něj skončila.

V úvodním kole se Gladiátoři mohli radovat z hladkého postupu, když 3:0 na utkání přehráli mužstvo Charlotte Checkers, další postupový krok se již mužstvu Tomáše Pospíšila udělat nepodařilo. Sérii přesto dokázalo alespoň pořádně zdramatizovat.

Po dvou duelech na hřišti soupeře Gwinnett Gladiators prohrávali již 0:2, v domácím prostředí však po výhrách 4:1 a 3:0 srovnali s Karolinou krok. Rozhodující páté střetnutí ale nakonec venku prohráli 0:2.

Pospíšil naskočil ve vyřazovacích bojích ECHL celkem v osmi zápasech, ve kterých si připsal pět bodů za dvě branky a tři přihrávky. V hodnocení plus / minus skončil s bilancí jednoho záporného bodu a nasbíral šest trestných minut.

Pro bývalého šumperského forvarda však nemusí sezona ještě skončit. Po vyřazení Gwinnett Gladiators by mohl být povolán opět do vyšší farmářské ligy AHL, kde v úvodu letošního ročníku nastupoval v barvách Chicaga Wolves.

„Spíše to ale vypadá, že se v nejbližších dnech vrátí zpátky do České republiky, aby se mohl začít připravovat na další sezonu. I když je možné, že si jej Chicago ještě vytáhne zpátky do týmu,“ prozradil krátce Deníku Tomášův otec Josef Pospíšil.

Do vyřazovacích bojů se ve farmářské soutěži AHL letos neprobojoval další ze šumperských hokejistů za oceánem Jakub Kindl, jehož celek Grand Rapids Griffins dohrál závěr základní části bez možnosti proniknout do play off.

Kapitán naší reprezentace z loňského šampionátu dvacítek odehrál tento rok v zámořské farmářské soutěži AHL 75 zápasů, v nichž zaznamenal sedmnáct bodů za tři branky a čtrnáct přihrávek. V hodnocení plus/minus skončil šumperský odchovanec s bilancí 34 záporných bodů a celkově nasbíral 82 trestných minut.

Pro Kindla však letošní ročník za mořem ještě neskočil, když společně s dalšími šesti hráči byl povolán jako záloha do prvního mužstva NHL Detroit Red Wings.

Bývalý člen žákovských výběrů Mladých Draků je tak v případě potřeby připraven naskočit v barvách Rudých křídel do letošních bojů o Stanley Cup.

Miroslav Pergl