Přímý přenos z Londýna je na programu ve středu 6. dubna večer, kdy diváci shlédnou Giselle v podání Královského baletu v Londýně. Projekce začíná v 20.15 hodin.

„Klasický balet má špičkové obsazení, takže se bude jednat o výjimečný zážitek," uvedl ředitel kina Oko Kamil Navrátil.

Zcela z jiného soudku bude večerní představení o den později, kdy diváky bude od 20 hodin napínat oscarový film Kmotr. Snímek v roce 1972 natočil slavný režisér Francis Ford Coppola podle stejnojmenné knihy Maria Puza. Film je považován za přelomové dílo své doby nejen umělecky, ale i komerčně.

„Diváci film uvidí v digitální podobě, která přináší vyšší technickou kvalitu, než promítání z filmového pásu. V podstatě je snímek zrestaurovaný," vysvětlil Kamil Navrátil.

Kmotr je příběhem newyorské mafiánské rodiny Corleonů, v jejímž čele stojí vážený don Vito. Režisérovi se ve filmu povedlo přesně popsat prostředí organizovaného zločinu v Americe po druhé světové válce na příkladu hierarchicky organizované italské mafie začleněné do tehdejší společnosti.

Snímek získal tři Oscary – za nejlepší film, scénář podle předlohy a nejlepší mužský herecký výkon.

Na další starší filmová díla převedená do digitální podoby se diváci mohou těšit i v budoucnu. Na programu se časem objeví například Mlčení jehňátek, Čelisti i další slavné snímky.

„Spíše se jedná o zpestření programové nabídky, ale své diváky si tato představení nacházejí. Chodí například lidé, kteří film sice znají, ale dosud ho neviděli na velkém plátně," řekl Kamil Navrátil.