Ačkoliv říká, že na prozrazování podrobností o příštím ročníku je ještě brzy, už teď osnuje plány na příští rok.

Splnila návštěvnost koncertů očekávání pořadatelů?

I přes nepřízeň počasí při prvních dvou koncertech si našlo do klášterního kostela cestu mnoho lidí, a to je velmi dobrá zpráva, takže návštěvnost má očekávání dokonce předčila.

Myslím, že váhavce festival přesvědčil a ostatní se musejí přijít přesvědčit za rok. Na návštěvnosti je vidět, že lidé vážnou hudbu chtějí, a já jsem chtěl využít prostory kostela zvláštním způsobem. S květinovou výzdobou a svíčkami, s fanfárami v úvodní den. A to se bezezbytku povedlo.

Který z koncertů byl podle vás nejvydařenější?

Každý z koncertů byl mimořádný. Na první přišli ti, kteří mají rádi cembalo nebo se chtěli jen podívat, co dokážeme v kostele se svíčkami.

Druhý koncert byl zase ve znamení raného a pozdního instrumentálního baroka a posluchači měli příležitost zaposlouchat se do autentické interpretace historických instrumentů.

Třetí koncert byl věnován jedné skladbě a jednomu autorovi a dá se říci, že Mozartovo Requiem naplnilo kostel až po střechu.

Byli s atmosférou festivalu spokojeni také umělci?

Odcházeli přímo nadšeni. Jednak organizací, což je tak trochu poklona pro mne, ale hlavně prostředím a publikem.

Publikum v Šumperku neustále ukazuje, jak je vzdělané a dokáže si podobné akce vychutnat. Je to pro mne jako pro pořadatele skvělý pocit, když vím, že má práce padá na úrodnou půdu.