Fond se nejdříve zajímal o Sobotín, kde sice obec nabídla budovu bývalé mateřské školy, ale kvůli technickým problémům ze záměru sešlo. Pak se uvažovalo o stavbě Klokánku v Postřelmově, kde obec fondu přislíbila prodat nevyužitý pozemek bývalé školní zahrady za symbolickou cenu korunu za metr. Vedení obce se k záměru stavělo vstřícně, místní obyvatelé ovšem nikoliv. „Je to pro mě překvapení, ale hlavní argumenty občanů byly, že by něco z prodeje pozemku měly mít děti z Postřelmova. Navíc lidé měli z podobného zařízení obavy, protože i když je Klokánek zcela jiný typ zařízení, mnozí si myslí, že to bude něco podobného jako ubytovna pro problémové lidi v Sudkově,“ řekl starosta Postřelmova Jaroslav Nimrichtr (ODS). Postřelmovští zastupitelé nakonec pozemek fondu nabídli za dvě stě tisíc korun s tím, že za tyto prostředky obec postaví dětské hřiště. Fond se nyní zajímá o pozemek v Zábřehu, kde již několik let sídlí jeho pobočka.

„Máme vytipovaný pozemek poblíž základní školy, lokalita by byla velmi vhodná. O darování pozemku se ale teprve bude jednat,“ sdělil Jiří Vopelka, který projekt pro Fond ohrožených dětí zajišťuje. Podle mluvčího zábřežské radnice Milana Kratochvíla nebude Fond ohrožených dětí plánovat stavbu Klokánku v Zábřehu poprvé.

„Jednání s touto organizací již byla na dobré cestě, ale pak ztratila zájem,“ řekl Kratochvíl. Podle Jiřího Vopelky by se mělo jednat o stavbu na zelené louce, protože přestavba jakéhokoliv objektu by byla ještě dražší.

„Studie je zpracovaná na dům, v němž by bylo osm až deset bytů pro čtyřicet dětí. Jedná se dvoupokojové byty, v nichž bydlí maximálně čtyři děti a starají se o ně tety,“ vysvětlila předsedkyně Fondu ohrožených dětí Marie Vodičková. Fond ohrožených dětí je nevládní organizací starající se o děti, o něž z různých důvodů nemohou nebo nechtějí pečovat rodiče. Často se jedná také o děti týrané, z rozvrácených a sociálně slabých rodin. V případě týraných dětí, které jsou z rodin odebrány, soud rozhoduje, zda půjdou do klasického dětského domova nebo do Klokánku.

Péče v Klokánku se od ústavní výchovy zásadně liší. Například děti žijí s tetou ve vybaveném bytě, velkou předností je, že se neoddělují sourozenci, i když jsou rozdílného věku. Klokánek se snaží prostředí co nejvíce přizpůsobit fungování běžné rodiny. Děti například vidí, že se v rodině musí nakupovat, prát, uklízet nebo vařit. Fond v republice provozuje sedmnáct zařízení typu Klokánek a šest azylových domů pro matky s dětmi.