Po zázemí pro svůj sport volají hokejisté z Jesenicka několik let. Město proto začalo připravovat stavbu zimního stadionu. Nechalo si za tímto účelem vypracovat koncepci rozmístění sportovišť na ulici Dukelská.

„Byly vyhodnocovány dvě nebo tři varianty. Jako nejvýhodnější se ukázalo vybudovat zimní stadion za kuželnou na místě dnešního tréninkového fotbalového hřiště,“ řekl vedoucí Oddělení investic Města Jeseník Jiří Uher.

Radnice má v současnosti k dispozici studii proveditelnosti stadionu.

„Máme velmi dobrý podklad k podání žádosti o případnou dotaci, pokud bude vyhlášena,“ doplnil Jiří Uher.

Tři varianty

Odborníci vypracovali tři varianty zimního stadionu. Podle prvotních odhadů by se náklady na jeho výstavbu pohybovaly mezi osmdesáti až sto miliony korun.

Místostarosta Petr Procházka uvedl, že se podoba a velikost potenciálního stadionu bude odvíjet od podmínek případné dotace.

„Nevíme, jak velkou dotaci bychom mohli získat. Tyto informace budou hrát roli při rozhodování, do jak rozsáhlé investice město může jít,“ řekl Procházka.

Argumenty pro kluziště

Ne všichni radní tak nákladnou investici podporují.

„Osobně nesouhlasím, aby se tu stavěl zimní stadion na základě toho, jaké dostane město dotace,“ sdělil radní města Roman Kalous s tím, že chce vycházet z potřeb hokejistů.

„Jsem zastáncem výstavby kluziště a pak se bude eventuálně uvažovat o jeho zastřešení, aby vyhovovalo zdejším podmínkám a aby i finanční objem investice byl akceptovatelný,“ dodal.

Zimní stadion má být jedním z bodů setkání s občany, které se uskuteční v pondělí 9. dubna v kině Pohoda. Vzhledem k volbám do obecních zastupitelstev letos na podzim je však možné, že o investici rozhodnou až noví zastupitelé.