Velkoryse pojaté multimediální dílo má podobu kazetového přebalu, do něhož je vložena nejen objemná kniha plná textů, fotografií a studií, ale také složka s nákresy a skicami, mapa ideálního Zábřeha, jak si ho Petr Fabián představoval, a DVD s několika krátkými filmy věnovanými jeho projektům.

Knihu začalo prodávat zábřežské knihkupectví Patka a navzdory ceně 750 korun je o ni zájem. „Měli jsme několik předběžných rezervací, jeden výtisk si vzala také místní knihovna a zájem má i muzeum,“ řekla spolumajitelka knihkupectví Petra Kubalíková.

Publikaci připravili mladí architekti Eva Casková a Lukáš Blažek, předmluvu se shrnutím a zhodnocením Fabiánovy tvorby napsal profesor pražské AVU Jiří T. Kotalík. Kniha se věnuje i nerealizovaným studiím a obsahuje také řadu osobních vzpomínek lidí, kteří s Fabiánem spolupracovali.

Teprve po prolistování publikace si mnozí čtenáři uvědomí, pod kolika stavbami, kolem nichž denně chodí, je Fabián podepsaný. Jen v Zábřehu se podílel mimo jiné na projektu kina Retro a přestavbě kasáren na bytový dům, v Jeseníku na stavbě soudu, v Šumperku spoluvytvářel projekt na rekonstrukci divadla či okresního archivu.

Nejvýraznější stopu ale zanechal v Olomouci, kde s kolegy připravil velmi ceněnou rekonverzi bývalé aukční haly jatek na obchodní dům Senimo, rekonstrukci tereziánské zbrojnice na informační centrum univerzity nebo jezuitského konviktu na sídlo uměnovědných kateder Univerzity Palackého.

Z knihy jasně vyplývá, že životním tématem architekta Fabiána byla rekonverze, čili vdechnutí nového života a funkce starým stavbám, mnohdy už téměř odsouzeným k zániku. Na úctyhodné dílo měl Petr Fabián jen 16 let. Zemřel 14. prosince 2006 v Zábřehu­.