Kobylá nad Vidnavkou/ Bývalá místostarostka nahradila ve funkci Bohumila Poulíčka (nez.), kterého zastupitelé odvolali 12. března kvůli špatné práci a podezření z finančních machinací s prostředky obce. Novým neuvolněným místostarostou se stal Břetislav Bašný (nez.).

„Do poloviny července jsem zaměstnaná jako vedoucí pracovní skupiny. Tím ušetříme peníze z obecní kasy. U nás v Kobylé je každá uspořená koruna dobrá,“ prohlásila Kamená, která obec vedla od odvolání Poulíčka jako neuvolněná a s podstatně nižší odměnou. „Mě to nevadí. Já se dokážu uskromnit. Byla jsem rok a půl na podpoře,“ řekla nová starostka. Zastupitelstvo pak do plného počtu členů doplnil Petr Beňák (nez.). Jde už o třetí změnu v krátké době.

Kobylá je nejmladší a jednou z nejmenších obcí Jesenicka. Přesto je zde v posledních měsících pořádně rušno. Na svou funkci na posledním jednání zastupitelstva rezignovala předsedkyně finanční komise Blažena Richterová (nez.). Občané jí dříve několikrát ostře vytkli, že ve funkci nekontrolovala dostatečně starostu a jeho hospodaření s prostředky obce. Zastupitelé podezírali Poulíčka z finančních machinací. Po auditu, který prokázal značné nesrovnalosti, podali v květnu na starostu a jeho švagrovou, bývalou účetní obce Vlastu Zichovou, trestní oznámení pro podezření z neoprávněného hospodaření s veřejnými prostředky, zneužití pravomoci veřejného činitele a maření úředního rozhodnutí. Policisté zatím vyšetřování neuzavřeli.