Na Bratrušovském koupališti v Šumperku finišují poslední úpravy. „Dokončujeme nové sociální zařízení, přibyla také nová velká terasa u občerstvení i další stánek. Instalovali jsme také další novou vodní atrakci,“ vyjmenoval novinky ředitel Podniků města Šumperka Luděk Šperlich.

Ale ani v chladnějších dnech nepřijdou milovníci vodních radovánek zkrátka, již nyní mohou využívat krytý bazén Aquacentra Na Benátkách v Šumperku. Lidé sice plavou pod střechou, ale k dispozici mají zároveň lehátka na slunění na velké venkovní terase. Venkovní bazény zůstanou v letních měsících zavřené.

„Aquacentrum mohou návštěvníci využívat po oba prázdninové měsíce, teprve v září plánujeme krátkou odstávku,“ dodal Šperlich. Cena vstupného se patrně proti loňské sezoně zvýší, ale ne dramaticky. „Musíme reagovat na zdražení energií, ceníky nyní dolaďujeme,“ vysvětlil Luděk Šperlich.

O šanci ke koupání přijdou letos lidé v Zábřehu. Plavecký areál totiž zůstane z důvodu rekonstrukce sousedního krytého bazénu zavřený.

Koupaliště v Jeseníku bude připraveno k provozu na konci května a s cenami stejnými jako loni. Dospělí za vstup zaplatí padesátikorunu, děti a důchodci 30 korun.

„Letos ale žádné novinky návštěvníkům nenabídneme, je totiž plánována velká rekonstrukce koupaliště, a pokud se radnici podaří získat peníze, začít by mohla již na podzim, uvedl správce koupaliště v Jeseníku Ladislav Kubelka.

Provozovatel koupaliště v Lošticích Miroslav Kneifel má v plánu otevřít už 1. června anebo poslední víkend v květnu. Otevřeno je v sezoně od 9 do 19 hodin a místní specialitou je pak večerní koupání od 21 do 23 hodin.

„Máme tu tři občerstvení, půjčovnu sportovního náčiní, hřiště na nohejbal i volejbal, hrávají tu kapely, pořádáme turnaje. Celodenní vstupné pro dospělé je 35 korun, děti do deseti let platí dvacet a děti do tří let jen pět korun,“ informoval Kneifel. Doufá, že letošní sezona nebude tak katastrofální jako ta loňská, která byla podle něj nejhorší za posledních pět let.

Hana Kubová a Stanislava Rybičková