„Na hodnocení je ještě brzy, ale pokud slušné počasí vydrží do konce srpna, sezónu můžeme považovat za dobrou," řekl ředitel šumperských plaveckých areálů Jiří Jurčíček. Například Bratrušovské koupaliště v Šumperku je v horkých dnech obležené, hlava na hlavě je ve vodě především o víkendech. „O víkendech prodáváme přes tisíc lístků," uvedla pokladní koupaliště.

Zájem je také o koupání na menších venkovských koupalištích. Například v Rudě nad Moravou ubytovací areál s bazénem provozuje obec. „Zájem je o bazén i o ubytování. Ale jezdí k nám zpravidla stále stejní návštěvníci, kteří objednávají chaty s dlouhým předstihem," řekl Marie Valentová z Obecního úřadu Ruda nad Moravou. Plusem tamního koupaliště je navíc fakt, že má za sebou celkovou rekonstrukci.   Oba bazény mají nový plastový povrch, byly instalovány nové sprchy u bazénů a přibyly vodní atrakce.

Řada lidí míří také do Vlčího Dolu do Bludova. Koupaliště se obci na poslední chvíli podařilo pronajmout. Vzhledem k tomu, že si nový nájemce nemůže dovolit zaměstnat plavčíka, vstupné se nevybírá. Ačkoliv budova s restaurací je zavřená, občerstvení nabízejí nové stánky.

"Ve Vlčím Dole jsme byli o víkendu, voda nebyla špatná. Na konci srpna už bude asi zakalená, ale v těchto dnech to ještě jde," řekla Ludmila Poláková ze Šumperka.