Peníze na jeho opravu nejsou a vedení obce se nijak netají s tím, že koupaliště rozhodně není v současné době prioritou. „Nyní stojíme před finančně velmi náročným úkolem, kterým je dokončení přístavby tělocvičny. Pokud tato stavba nebude hotová, nemůžeme si v žádném případě dovolit zahájit další finančně náročnou stavbu, jakou je přestavba areálu koupaliště. Náklady na vybudování takzvaného areálu zdraví, který by zde měl vzniknout, přesahují částku pětatřicet milionů korun. Bez dotace, o kterou obec již několikrát bezvýsledně žádala, tuto stavbu nebudeme vůbec zahajovat,“ vysvětlil postřelmovský starosta Jaroslav Nimrichtr (ODS).

I kdyby se podařilo za pomoci dotace areál vybudovat, pro obec by jeho provoz znamenal velké finanční břemeno. „Voda je v současné době drahá, přísné jsou také veškeré hygienické normy. Obec by také musela platit zaměstnance. Neumím si představit, jak velké by muselo být vstupné, aby se uhradily alespoň provozní náklady. A v případě, že by vstupné bylo vysoké, koupaliště by stejně zelo prázdnotou, protože každý by raději jel do velkého areálu v Zábřehu, který se má navíc v budoucnu rozšiřovat,“ míní starosta Postřelmova. Koupaliště v Postřelmově nejvíce chybí mladým lidem a také rodinám s malými dětmi.

Postřelmov ovšem není zdaleka jedinou vesnicí, kde již bazén dávno neslouží svému účelu. Již před časem se například chátrajícího plaveckého areálu zbavilo městečko Štíty, které ho prodalo olympionikovi Aleši Valentovi. Ten z něj vybudoval Akrobat Park. Opuštěné je již roky také koupaliště v Brníčku, které v současné době patří restituentovi. Obec by o něj měla zájem, ale zatím se jí ho nepodařilo získat. Ekonomická náročnost vodních radovánek se například potvrdila v Rapotíně, kde obec nechala vybudovat vnitřní bazénv nové přístavbě základní školy.

I když při slavnostním otevírání tehdejší vedení obce slíbovalo, že školní bazén bude přístupný veřejnosti, záměr se ukázal jako nereálný. „Bazén je pro obec skutečně luxus, ale snažíme se, aby byl alespoň co nejvíce využívaný naší školou a školkou, jezdí sem také děti z okolí. Pro veřejnost ho ale otevřít nemůžeme, protože kvůli hygienickým předpisům by se ještě muselo vybudovat oddělené sociální zázemí a také bychom museli zaměstnat plavčíka a další personál,“ řekl starosta Rapotína Vladimír Mikulec (ODS).