Ocenění dostali v oboru humanitním, uměleckým, sportovním, přírodovědném a technickým.

„Všech pět oborů je rozděleno do dvou kategorií. V první jsou žáci pátých až devátých ročníků základních škol a prvních až čtvrtých ročníků víceletých gymnázií. Ve druhé kategorii jsou studenti středních škol a pátých až osmých ročníků víceletých gymnázií,“ vysvětlil pracovník Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Olomouckého kraje Ladislav Spurný.

Talent roku Olomouckého kraje - vítězové

5.-9. ročníky ZŠ a 1.-4. ročníky víceletých gymnázií

Humanitní obor

1. Holíková Barbora, Gymnázium Hranice
2. Grohmanová Michaela, ZŠ Šternberk, Svatoplukova
2. Křížková Renata, ZŠ Olomouc, Hálkova
3. Weiermüllerová Jitka, ZŠ Olomouc, Zeyerova

Přírodovědný obor:

1. Škrovánek Igor, Gymnázium Olomouc - Hejčín
2. Miketa Ondřej, Gymnázium Zábřeh
3. Horvát Petr, Gymnázium Zábřeh

Sportovní obor:

1. Horvát Petr, Gymnázium Zábřeh
2. Šidlo Petr, ZŠ Horní Moštěnice
3. Řečinská Klára, ZŠ Olomouc, Heyrovského

Technický obor:

Vykydal Lukáš, ZŠ Olomouc, Stupkova

Umělecký obor:

1. Dorazilová Marie, ZUŠ Iši Krejčího Olomouc
1. Horák Radoslav, Gymnázium Zábřeh
2. Zezulová Hana, ZUŠ Antonína Dvořáka Lipník nad Bečvou
3. Langerová Lucie

Střední školy a 5.-8. ročníky víceletých gymnázií

Humanitní obor:

1. Hradilová Helena, Gymnázium Olomouc – Hejčín
2. Lugerová Lucie, Slovanské gymnázium Olomouc
3. Badalová Dana, SOŠ Šumperk, Zemědělská
3. Kilianová Jana, Gymnázium Jakuba Škody Přerov
3. Koudelková Zuzana, Gymnázium Jakuba Škody Přerov
3. Staňková Štěpánka, SOŠ Šumperk, Zemědělská

Přírodovědný obor:

1. Hollas Daniel, Gymnázium Hranice
2. Nezval Ondřej, SOŠ Šumperk, Zemědělská
3. Křížková Lucie, SOŠ Šumperk, Zemědělská

Sportovní obor:

1. Sychrová Renata, SŠ řezbářská Tovačov
2. Herink Jiří, Gymnázium Čajkovského, Olomouc
3. Svozilová Markéta, Slovanské gymnázium Olomouc

Technický obor:

1. Nezval Jan, SOŠ průmyslová a SOU strojírenské Prostějov, Lidická
2. Macháček Lukáš, SPŠ oděvní Prostějov
3. Knápek Kamil, SOŠ a SOU Šumperk, Gen. Krátkého
3. Kremla Jan, SOU stavební Prostějov, Fanderlíkova

Umělecký obor:

1. Mádr Petr, ZUŠ Antonína Dvořáka Lipník nad Bečvou
2. Horáčková Kateřina, ZUŠ Antonína Dvořáka Lipník nad Bečvou
3. Pchálek Ondřej, Gymnázium Zábřeh

PODDROBNĚ: Kompletní seznam oceněných a jejich úspěchů (web Ol. kraje)