DVD obsahuje kromě filmu také fotoalbum členěné do sekcí fauna, flóra, příroda a adreanalin.

„Překrásnou krajinou Králického Sněžníku a jeho okolí provede diváky mladá moderátorka, šumperská herečka Johana Jančaříková, která je zároveň vyznavačkou netradičních sportů. Ta se na Králický Sněžník snese z nebe, proto také scénárista Petr Konupčík dal filmu umělecký název Nebe na dosah,“ popsal krátce snímek producent filmu Petr Kvapil z FTV Production.

Snímek diváky zavede jak na českou tak i polskou stranu pohoří Králického Sněžníku do míst, kde návštěvník najde nejen krásnou přírodu, ale také sportovní vyžití.

Výběrem mladé moderátorky, vyznavačky adreanilových zážitků, chtějí autoři DVD přitáhnout do regionu mladou generaci a to jak z České a Polské republiky, tak i ze zahraničí.

DVDje vyrobeno v několika jazykových verzích i z důvodu prezentace regionu Králického Sněžníku na školách a v sídlech jak v České republice, tak v Polsku.

„Rozpočet projektu dosáhl částky 435 tisíc korun, přičemž pětasedmdesát procent prostředků poskytl Euroregion Glacensis ze zdrojů Evropské unie. Zbylé prostředky do projektu vložilo Sdružení obcí Orlicko,“ vysvětlil financování projektu Kvapil.

Film bude prezentovat region na veletrzích a akcích cestovního ruchu. DVD se všemi jazykovými verzemi budou distribuovány do informačních center, škol i obcí v celém česko-polském pohraničí. Jeho internetovou podobu budou moci diváci zhlédnout od února i na stránkách Sdružení obcí Orlicko (www.orlicko.cz) a na stránkách partnera projektu polského okresu Kladsko (www.hrabstwo.pl).

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ŠUMPERSKA A JESENICKA

Moje Šumpersko a JesenickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika