„Jedná se o zbytný majetek, který by do budoucna víc a víc zatěžoval městský rozpočet. Například u Křemačovského rybníku dostává město roční nájem asi třicet tisíc korun ročně od rybářského svazu. Přitom je nutné opravit hráz za asi čtvrt milionu korun a za několik let uvolnit stotisícové částky na vybagrování dna. Na to městský rozpočet nebude mít peníze,“ vysvětluje rozhodnutí radních místostarosta Antonín Navrátil (TOP 09).

Odprodej zbytného majetku města je podle radních dnes jediný způsob, jak financovat potřebné investice, pokud se město nechce zadlužit. Na chystanou opravu historického centra už radnice shromáždila peníze z letošních prodejů majetku. Po dokončení rekonstrukce ale volá krytý bazén, na zateplení čekají obě mateřské školy a opravit je třeba řadu komunikací a chodníků.

Co nastane, až nebude co prodávat, a přitom bude potřeba investovat? „Šanci dává návrh zákona o rozpočtovém určení daní z dílny ministerstva financí, který by měl Mohelnici přinést do rozpočtu navíc sedmnáct milionů korun,“ vidí řešení do budoucna Antonín Navrátil.