Jesenické centrum má totiž nejistou budoucnost. Nájemní smlouva s městem na prostory v areálu základní školy na Průchodní ulici končí v prosinci letošního roku.

„Smlouvu máme do konce roku a pak nevíme, co bude dál. Město má s objektem své plány. Podle informací by se sem měla po rekonstrukci nastěhovat knihovna,“ posteskla si Alena Řehová z mateřského centra Krteček při návštěvě poslance. Krteček za dobu své existence pracuje už na třetím místě.

Místnosti v areálu školy, která sídlí ve středu města, jsou přitom pro činnost centra ideální. „Jestliže dlouhodobě hovoříme o rodinné atmosféře, tak je potřeba tuto organizaci podpořit. Nechce se mi věřit, že by ve městě nebylo vhodné místo, kde by centrum mohlo natrvalo sídlit. Budu hovořit se starostou, aby činnost organizace město podpořilo a ona mohla pokračovat ve své práci,“ přislíbil pomoc Horák.

„Doufám, že si Jeseník uvědomí, jak je taková organizace důležitá. Pro rodiče je to vynikající příležitost setkávání a načerpání informací. Maminka by si měla být vědoma, že si společnost váží toho, že svou péči věnuje dětem,“ připojil se Kvapil.

Starosta Jeseníku Petr Procházka \(ODS\) má uklidňující informaci. „Nebude problém smlouvu prodloužit,“ řekl starosta. Prozatím neví, kdy odstartuje rekonstrukce objektu, kde nyní Krteček a další neziskové organizace sídlí. „Město disponuje dostatkem prostor, které by Krtečkovi nabídlo. Určitě by se něco našlo i v areálu školy v Průchodní ulici,“ uklidnil Procházka.