Novinkou bude masážní bazén a také brouzdaliště.

„Chceme rozšířit služby pro malé návštěvníky. Je důležité, aby měli na bazénu zábavu," vysvětlil starosta Mohelnice Pavel Kuba.

S dokončením nového odbavovacího systému s turnikety a čipy se navíc uvolní prostor pro další rozšíření sauny do míst, kde se dříve vybíralo vstupné a vydávala prostěradla.

„Nabízí se rozšíření prostoru sauny, kdy by se vybouraly příčky a tím se zvětšila odpočinková zóna. Dnes je v ní třicet míst, což se ukazuje vzhledem k velkému zájmu návštěvníků jako nedostatečné. Zejména v pátek je sauna úplně plná. Díky stavebním úpravám se zvětší kapacita přibližně o pětinu," doplnil Pavel Kuba.

Od otevření po loňské rekonstrukci na začátku listopadu do začátku letošního června sem zavítalo přes 5700 návštěvníků.

Další novinkou bude druhá sauna. Vedle té finské, kde je kolem devadesáti stupňů, nabídne nižší teplotu. To ocení zejména lidé, kterým příliš velké horko vadí nebo mají zdravotní problémy či omezení.

Město do sportoviště hodně investovalo už v loňském roce, kdy zde dělníci zrekonstruovali bazénovou vanu a vyměnili vnitřní fólii či přepadové žlábky.

Plánuje se dlouhý tobogán

Velké plány má Mohelnické kulturní a sportovní centrum (MKSC), které bazén provozuje, i do budoucna.

Nechalo si zpracovat studii dalšího rozvoje, kdy se inspirovalo podobným zařízením v Německu.

Uvažuje se například o Kneippově chodníku.

„Ten střídáním teplé a studené vody ulevuje bolestem chodidel. Také pro malé návštěvníky se nabízejí různá zařízení, například vodní hříbky nebo had s tryskami," představil některé z nápadů již dříve jednatel MKSC Ivo Višinka.

Do budoucna pak studie plánuje, že na prostranství směrem k fotbalovému stadionu vyroste tobogán dlouhý sto metrů.

Nástup i výstup přitom bude v krytém prostoru, takže se má využívat po celý rok.