U lyžařského vleku nedaleko chaty Olšanka bylo v sobotu před polednem živo. Před dřevěnými chatkami se pohybovaly skupinky lidí v maskách, kteří krájeli zeleninu nebo míchali ingredience v kotlíku.

„Nachystat kostýmy nás stálo dva dny příprav. Bylo kolem toho hodně práce. Jezdíme tu strašně rádi, je tady moc fajn parta," řekl Miroslav Blaženec z Olomouce.

Na kulinářskou soutěž do Velkého Vrbna letos přijel s přáteli už popáté. Pochlubil se, že jeho tým kuchařské klání třikrát vyhrál a jednou skončil na druhém místě.

„Máme svůj recept. Naše zelňačka je dobrá díky tomu, že do ní dáváme něco, co tam dává málokdo. Ale co to je, neprozradíme," usmíval se Miroslav Blaženec.

Právě sázka na originalitu podle předsedy hodnotitelské poroty Václava Formana dokáže upoutat. „Zelňačku umí uvařit každý. Jde ale o to upoutat něčím, co nikdo nedělá. Například tým z Holandska má výbornou klobásu, do zelňačky také dali hořčici," řekl Václav Forman, který je zároveň předsedou severomoravské pobočky Asociace kuchařů a cukrářů České republiky.

Porotci u soutěžících hodnotili především chuť polévky. Mezi doplňková kritéria patřilo též provedení stánku nebo kostýmy.
Sobotní akci ve Velkém Vrbně poznamenalo špatné počasí. Návštěvníky odrazovaly dešťové přeháňky. Kvůli dešti a teplotě vysoko nad nulou nebylo možné spustit přilehlý lyžařský vlek. V Jeseníkách ostatně v sobotu stála vleků celá řada.