VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka - 24. týden

Kam vyrazit na zajímavou akci? Podívejte se.

12.6.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Lubomír Stehlík

14.6.

V Zábřehu vystavují čínští umělci
Zábřeh – Díla převážně čínských exilových umělců vyznávající metodu Falun Gong představí výstava obrazů v muzeu Zábřeh s názvem Umění pravdivosti, soucitu a snášenlivosti. Expozici otevře vernisáž ve středu 14. června v 17 hodin. Výstava bude otevřená do 30. července. Vstupné je 10 korun. (pel)


15.6.

Knihovna zve na výlet s historiky
Šumperk – Za nepovšimnutými památkami na Šumpersku mohou vyrazit zájemci ve čtvrtek 15. června. Exkurze, kterou pořádá Městská knihovna v Šumperku, vyrazí směr Postřelmov. Odjezd je v 8 hodin z autobusového nádraží v Šumperku, exkurzi povede památkářka Jitka Štáblová a historik Zdeněk Doubravský. Návrat zpět je plánován na 14. hodinu. Výprava navštíví kostel sv. Matouše se sochou sv. Jana Nepomuckého, hrobky Bukůvků z Bukůvky a kapli Nanebevzetí Panny Marie. Účastníci se seznámí s památkami místního lidového stavitelství, prohlédnou si Jursův statek, bývalou rybárnu, či zaniklý Závořický rybník. Cena zájezdu je 50 korun, přihlášky a rezervace přijímá městská knihovna, info na tel.: 583 283 138. (zak)

15.6.

Jeseník si k narozeninám nadělil výstavu
Jeseník - Slavnostní vernisáž výstavy tematicky zaměřené k 750 letům města Jeseník a k patnáctiletému partnerství s městem Glucholazy se uskuteční ve čtvrtek 15. června od 17 hodin v jesenické katovně. Výstava historických fotografií s názvem Jeseník zpátky v čase potrvá do konce září. (zak)

15.6.

Park u skláren bude patřit dětem
Rapotín – Zahradní slavnost pro děti připravuje obec Rapotín na čtvrtek 15. června. V parku u skláren budou od 10 do15 hodin připraveny nejrůznější soutěže, skákací hrady, trampolína, malování na obličej, jízda na koních. Malí návštěvníci, kteří se zapojí do soutěže, dostanou zdarma špekáček a cukrovou vatu. Celou akci bude doprovázet cimbálová muzika, vystoupí dětský sbor Smíšci, Chrámový sbor, na programu jsou i taneční vystoupení či filmová produkce. Občerstvení zajištěno, chybět nebudou grilované speciality či pečené sele. (zak)

15.6.

Koncert mladých umělců
Jeseník – Evropský den hudby budou hostit jesenické lázně ve čtvrtek 15. června. Na koncertě, který začíná v Zrcadlovém sále v 17 hodin, se představí studenti Základních uměleckých škol z Jeseníku, Javorníku, Vidnavy a Zlatých Hor pod vedením hudební pedagožky Rafaely Drgáčové. Vstupné je dobrovolné. (zak)

15.6.

Zazpívají pro nemocného kamaráda
Šumperk – Na benefiční koncert zve ve čtvrtek 15. června šumperský dětský sbor Motýli. Koncert, který začíná v klášterním kostele v Šumperku v 19 hodin, se uskutečnil na podnět členů sboru. Ti budou zpívat ve prospěch kamaráda Martina, který je po vážném úrazu. (zak)

16. - 18.6.

Servírovat budou jahodové speciality
Dolní Bušínov – Třídenní jahodové hody připravuje restaurace Bozeňov v Dolním Bušínově u Zábřehu. Od pátku 16. do neděle 18. června zde budou servírovat jahodové speciality. Rezervace stolu na tel. 583 411 299. (zak)

16.6.

Dny Javornicka otevře Fantom opery
Javorník – Světově proslulý muzikál Fantom opery otevře v pátek 16. června třídenní slavnost Dny Javornicka. Představení plné nádherných melodií nastudoval divadelní spolek složený z místních studentů ve velkém sále Kulturního domu v Javorníku, začátek je v osm hodin večer, vstupné je 80 korun.
Sobotní program odstartuje v 11 hodin na náměstí v Javorníku pohádka a další aktivity zaměřené pro děti. V pravé poledne projde městem průvod a ten slavnostně akci otevře. Návštěvníci se mohou bavit až do půl jedné v noci, kdy oblohu rozzáří ohňostroj. Během odpoledne vystoupí hudební kapely, šermíři, své umění předvede Martin Šimůnek se svou trialovou show, pobaví mažoretky, slavnost vyvrcholí recitálem skupiny Turbo. Bohatý program zakončí koncert v kostele Nejsvětější Trojice s hudebním doprovodem koncertního dua ve složení Olga Procházková a František Šmíd. (zak)

16.6.

V divadle bude košt vín
Šumperk – Tradiční ochutnávka vín z mikulovské oblasti se letos přestěhovala do prostor Divadla Šumperk. A právě zde mohou zájemci v pátek 16. června ochutnávat dle libosti z desítek vzorků lahodného moku. Degustaci, která proběhne od 19 do 23 hodin, zpříjemní cimbálová muzika Klaret, na programu jsou i ukázky sabrage mistrem České republiky Kamilem Prokešem. Součástí vstupného za 250 korun je neomezená konzumace vzorků. (zak)

17.6.

Peterka pořádá pivní rodeo
Petrov nad Desnou – Hostinec Peterka zve v sobotu 17. června na velké rodinné odpoledne. Od 13 hodin budou připraveny hry a soutěže, malí návštěvníci si mohou vyzkoušet jízdu na koni či soutěž v pojídání šlehačky. Dospělý program startují v 16 hodin. Účastníky čekají nejrůznější disciplíny, jako je hod sudem, pití piva na čas, chůze na chůdách, zatloukání hřebíků a další. Od sedmi hodin večer je na programu zábava s kapelou Acustik. Vstupné je 25 korun, bohaté občerstvení včetně grilovaných specialit je zajištěno. (zak)

17.6.

V Bezruči se sejdou YouTubeři
Jeseník – Sobotní večer 17. června bude Divadlo Petra Bezruče v Jeseníku patřit fanouškům YouTube. V 17 hodin zde vypukne CineTube, což je setkání YouTuberů s fanoušky a projekce jejich premiérových videí. „Můžete se těšit na pokec, fotku nebo podpis s vašim oblíbeným YouTuberem a na bohatý doprovodný program - hudební, taneční a akrobatické vystoupení,“ zvou pořadatelé. Svou účast přislíbili YouTubeři Vaďák, Vidrail, Ati, NejFake, Pjay, Lady Zika, Markus a další. Vstupenky v předprodeji se dají zakoupit pouze on-line na www.vstupnik.cz.
Vstupné je 119 v předprodeji a 150 korun na místě. (zak)

17.6.

Ve Zlatých Horách se utkají rybáři
Zlaté Hory – Milovníci rybolovu jsou zváni v sobotu 17. června do Zlatých Hor. Uskuteční se zde rybářské závody. Prezentace proběhne v chtě rybářského svaztu ve Zlatých horách od 7 do 7.45 hodin. Závody začínají úderem osmé. Startovné je 200 korun, své umění si může vyzkoušet kdokoliv. Pořadatelé slibují pěkné ceny a bohaté občerstvení. (zak)

17.6.

Děti se pobaví na střelnici
Třemešek - Broková střelnice na Třemešku u Oskavy zve v sobotu 17. června na Dětský den spojený s prohlídkou tohoto nově vybudovaného areálu. Dopolední program bude sportovní – zájemci si od 9 do 12.30 hodin budou moci vyzkoušet střelbu na asfaltové holuby, otestovat si své umění na virtuální střelnici či svou mušku při střelbě ze vzduchovky. V pravé poledne pak odstartuje dětský den. Připraveny budou atrakce pro malé a velké návštěvníky – skákací hrad, projížďky na koních, dětská diskotéka, nejrůznější soutěže, zájemci si budou moci projít i turistickou stezku. Po celý den bude k mání bohaté občerstvení, chybět nebude zvěřina, zájemci se mohou pustit do ochutnávky piv.
Návštěvníci se na střelnici dostanou po silnici směrem na Nový Malín a Mladoňov, kousek za obcí je směrovka zavede vlevo do střeleckého areálu. (zak)

18.6. soutěž

Šlágr v Zábřehu: Kašuba a pak Veselá trojka
Zábřeh - Nedělní odpoledne 18. června bude v zábřežském kulturním domě patřit Ľudovítu Kašubovi, sympaťákovi známému z televize Šlágr, který hraje a zpívá převážně vlastní skladby nebo také známé lidové písničky. Jeho příznivci se mohou těšit na hity jako Natália, Dávno, Hrajte Kašubovci, Čokoládové srdce, Diana, Krásne neznáme dievča a další. Taneční odpoledne s Ľudovítem Kašubou a jeho kapelou má začátek v 15 hodin, občerstvení pro návštěvníky je zajištěno.
Další setkání z hvězdami televize Šlágr nabídne kulturní dům o státním svátku 28. září, kdy bude v Zábřehu opět veselo s Veselou trojkou Pavla Kršky. Také na tento pořad jsou již vstupenky v prodeji.
Pokud máte zájem získat zdarma vstupenky, zatelefonujte si o ně ve středu 14. června. Soutěžní otázku najdete v týdeníku Moravský sever, který je součástí úterního Šumperského a jesenického deníku, od středy se dá týdeník koupit i samostatně s vloženým televizním magazínem.
(zak)Autor: Soňa Singerová

12.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Manipulační dělník 20 000 Kč Pomocní manipulační pracovníci v dopravě Manipulant/ka pro Roll4You. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: manipulace s hotovými výrobky, materiály do výroby. Praxe s VZV podmínkou + řidič sk. T. Vyžadována zručnost a přesnost., , Jedná se o práci v rámci nepřetržitého provozu (délka směny je 12 hodin)., , V případě zájmu o tuto pozici pošlete svůj životopis e-mailem na adresu: , myjob.opp@delfortgroup.com, , JAKO PŘEDMĚT E-MAILU UVEĎTE, PROSÍM: MANIPULANT, , ODKAZ OHLEDNĚ OCHRANY VAŠICH OSOBNÍCH ÚDAJŮ A PRÁCI S NIMI NAJDETE ZDE: , https://www.delfortgroup.com/cs/kariera/pokyny-k-ochran-dat-pro-uchazece/. Pracoviště: Op papírna, s.r.o., 789 62 Olšany u Šumperka. Informace: Simona Bojková, +420 583 384 571. Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 25 000 Kč Elektromechanici elektrických zařízení v dopravních prostředcích AUTOELEKTRIKÁŘ/AUTODIAGNOSTIK nákladních a osobních vozidel. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Oprava vozidel v rámci autorizovaného servisu zn. Tatra, Iveco , Servis autobusů zn. SOR, IVECO, Scania , Opravy motorů, převodovek a podvozkových skupin, Opravy osobních a užitkových vozidel, , Pracovní náplň:, Diagnostika závad nákladních, užitkových a osobních vozidel, Práce s diagnostikou zn. Wabco Würth, Bosch KTS, TEXA, Knorr, Oprava elektroinstalace vozidel, , Požadujeme:, Vyučen v oboru autoelektrikář nebo v příbuzném, Praxe v opravách nákladních, užitkových a osobních vozidel nebo pracovních či zemědělských strojů, Všeobecná znalost konstrukce vozidel, Znalost a diagnostikování závad vozidel, Platný řidičský průkaz skupiny B, C výhodou, Spolehlivost, samostatnost, pečlivost, zručnost, Schopnost a ochotu dále se vzdělávat v oboru, Dobrý zdravotní stav, , Nabízíme:, Jednosměnný provoz 6:00 - 14:30 hod, Zázemí stabilní české společnosti, Zajímavé pracovní uplatnění, Možnost odborného růstu a vzdělávání, Zajímavé firemní benefity, , V případě Vašeho zájmu pište na kariera@pas-zabreh.cz. Pracoviště: Pas zábřeh na moravě a. s., U Dráhy, č.p. 828, 789 01 Zábřeh. Informace: Zdeňka Trhalová, +420 602 180 382. Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 16 000 Kč Svářeči Svářeč. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: AKTUALIZACE 16.10.2018, První kontakt osobní!, , Zaměstnavatel požaduje:, - vzdělání technického zaměření (strojírenský zámečník apod.) výhodou, - platný svářečský průkaz, - praxe v oboru výhodou, , Zaměstnavatel nabízí:, - dobré pracovní podmínky, dlouhodobá perspektiva, zázemí stabilní firmy, , Nástup možný inhned!!!, Místo výkonu práce: Písečná č.p. 147, 790 82 Písečná u Jeseníku, , Zájemci se mohou hlásit: , - osobně na provozovně zaměstnavatele út -čt, vždy od 7:00hod - 13:00hod, - telefonicky na tel čísle 724 981 825. Pracoviště: Wtc písečná s.r.o., 790 82 Písečná u Jeseníku. Informace: Petr Dvořák, +420 724 981 825. Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 19 000 Kč Strojírenští kovodělníci Strojírenský dělník/dělnice, kovodělník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Hledáme uchazeče s ochotou pracovat ve směnném režimu. Podmínkou je chuť do práce a zodpovědný přístup.. Pracoviště: Klein automotive s.r.o., Nádražní, č.p. 100, 789 91 Štíty. Informace: Martin Šlesingr, +420 733 640 042.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Motorkář najel v Mohelnici do policistky, která se jej pokoušela zastavit. Snímek z kamery policejního vozu
1 7

Motorkář najel přímo do policistky, skončila v nemocnici

Fotbalisté Mohelnice (v bílém).Ilustrační foto

Gólová smršť, pak rozhodla penalta. Mohelnice přemohla Dolany

Draci konečně zabrali, smetli Nový Jičín. Brzy přivítají posily

FOTOGALERIE / Po třech utrápených zápasech jim spadl ze srdce pořádně těžký balvan. Šumperští hokejisté v sobotu doma rozstříleli Nový Jičín 6:1 a vrátili se do čela tabulky 2. ligy – skupiny Východ.

Desítka žalob na volby, ze Slatinek dvě

Jako na nepěknou ostudu se bude vzpomínat na poslední komunální volby ve Slatinkách, kde lidé zároveň rozhodovali o novém senátorovi a komise zaměnila barvy úředních obálek pro hlasovací lístky.

Hráči McDonald´s Cupu se zúčastnili rozlučky Tomáše Rosického. Co jim vzkázal?

/VIDEO/ Jeden z nejlepších fotbalistů české historie letos v červnu definitivně skončil s profesionálním fotbalem. Tomáš Rosický se po boku mezinárodních hvězd typu Cesc Fábregas, Petr Čech nebo Karel Poborský rozloučil na pražské Letné ve velkém stylu. Samozřejmě u toho nemohli chybět ani ti nejlepší a nejtalentovanější fotbalisté, kteří se probojovali do minulého ročníku McDonald’s Cupu.

Řidič v Bludově havaroval opilý. Takto to dopadlo

Dopravní nehodu řešili ve středu 17. října krátce po poledni policisté v ulici Adolfa Kašpara v Bludově.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT