„Budova už byla v tak katastrofálním stavu, že nám nezbývalo jiné řešení, než ji zbourat, nebo opravit. A my se rozhodli pro druhou variantu,“ řekl s úsměvem starosta Velkých Kunětic Jiří Neumann.

Na rekonstrukci obrovského objektu potřebují ve Velkých Kuněticích přibližně třiadvacet milionů korun. Plány jsou totiž velké. Chtějí zde vybudovat dva byty. Ostatní prostory mají sloužit pro kulturní vyžití. Sál chtějí upravit tak, aby se mohl používat i pro různé sportovní aktivity. Nově zde vybudují restauraci.

„Máme v obci jednu restauraci v sousedním domě, ale tento objekt chceme přestavět na bytovku. Jakmile skončí opravy kulturního domu, v ten moment se zruší hospůdka na hranici a přestěhuje se do nových prostor,“ přiblížil plány starosta.

Investice do opravy je velká. „Z ministerstva financí jsme pro tento rok na první etapu oprav získali devět milionů korun. Chybí nám ještě velká částka na dokončení, ale do úvěru jít nechceme. Snažíme se získat prostředky z jiných zdrojů,“ řekl Neumann.

Devítimilionová částka postačí na první etapu, v níž budovu čeká výměna střechy, oken a dveří. Oprýskaný dům se také dočká zateplené fasády, která bude mít modrou barvu.