Pohár pro vítěze putuje na jižní Moravu zásluhou Zuzany Rechové a Jakuba Skopala z tanečního klubu Kometa Brno. Pár si vítězstvím vytančil postup do druhé nejvyšší třídy A. „Tančíme spolu teprve od prázdnin, hodně trénujeme, a tak se nám zatím dařilo postupovat v soutěžích rychle,“ řekla půvabná studentka technického lycea Zuzana Rechová.

Ze šumperských tanečníků se do finále probojoval ještě Lubomír Novák s Šárkou Vymazalovou. Skončili na nepopulárním čtvrtém místě. Všechno si vynahradili večer prvenstvím v latinsko-amerických tancích, kde ale měli ve své třídě jen jednoho soupeře – kolegy ze šumperského klubu Vlastimila Hoška se Simonou Zukalovou. Jejich souboj na parketu sledovali návštěvníci Květinového plesu.

Vedle tanečních tříd D, C a B letos organizátoři zařadili navíc i soutěž takzvaných hobby párů, tedy tanečníků, kteří nejsou organizováni v tanečním svazu a jejich oblečení i sestavy tanců nejsou vázány žádnými pravidly. Tuto soutěž vyhrál šumperský pár – patnáctiletí tanečníci Martin Sobotka a Kateřina Hudská.

Vedoucí a moderátorka soutěže Pavlína Coufalová, maminka vítězky první řady televizní Stardance Kristýny Coufalové, oceňovala jak výkony tanečníků, tak květinové vazby, které byly pro vítězné páry připraveny. „Na jiných soutěžích dostávají většinou jen poháry, ale v Šumperku tradičně opravdu překrásné květiny,“ řekla Coufalová.