„V polovině ledna bylo zveřejněno výběrové řízení. Nyní probíhá a čekáme na nabídky," řekl starosta Jeseníku Adam Kalous.

Na 1100 metrů dlouhém okruhu chce město nechat vybudovat nový povrch. Současný rozbitý asfalt nahradí speciální asfaltobetonová směs s červeným podbarvením o šířce dva metry. Široké okraje po obou stranách dostanou mlatový povrch.

„Chodník na kolonádě je už hodně rozbitý. Ráda bych tu jezdila i na kolečkových bruslích. Kolonáda leží téměř na rovině a jsou z ní krásné výhledy do okolí," řekla mladá Jeseničanka, která výletní okruh nad městem ráda navštěvuje.

Nejen pěším, ale právě i in-line bruslařům či kondičním běžcům má být nový povrch uzpůsoben. Podél chodníku stavbaři zasadí čtyři desítky nových laviček, dvanáct odpadkových košů a šest informačních tabulí.

Výměny se dočká též veřejné osvětlení. Současná svítidla nahradí nové lampy s historizujícím vzhledem, které do lázeňského areálu lépe zapadnou.

Výdaje na revitalizaci kolonády projektanti vyčíslili na osm milionů korun. Dva miliony šest set tisíc mají jít z městské kasy, zbytek zaplatí dotace Evropské unie. Radnice předpokládá, že díky soutěži náklady klesnou.

Plánovaný zásah na kolonádě není v poslední době jediný. V loňském roce Společnost Vincenze Priessnitze nechala výrazně obnovit stromořadí, které okruh pro pěší lemuje.